Správná péče o suchou pokožku

27.6.2016 | autor: Redakce PŽ

S létem je spojeno koupání a vodní radovánky, slunění u bazénu či na pláži. To všechno charakterizuje příjemnou atmosféru dovolené, kdy konečně můžeme spokojeně odpočívat a nabírat nové psychické i fyzické síly. Co však tomu všemu říká naše pokožka? Po dlouhodobém opalování a máčení se ve slané mořské nebo chlorované vodě pokožka trpí. Večer bývá podrážděná, dehydratovaná, místy zarudlá a na dotyk může být citlivá. Všechny uvedené příznaky jsou charakteristické pro citlivou pleť se sklonem k vysušování. Chceme-li si dopřát tu správnou péči, volíme vhodný mycí prostředek, abychom kůži ještě více nepodráždili. Po koupeli či sprše odborníci doporučují ošetření zvláčňujícím a hydratačním tělovým mlékem nebo krémem, který navrátí pleti její ztracenou vláhu a zároveň vytváří povrchový film, jenž i do budoucna pokožku chrání před vnějšími vlivy.

Nejčastější kožní nemoci

Suchá pokožka je na pohled hrubá, napjatá a má větší sklony k vráskám. Vyžaduje více pozornosti, neboť i na dotyk je více citlivá. Podobně se projevují i určité typy dermatitidy, kdy vnější kůže zrudne a velice svědí. Nejčastějším kožním onemocněním je atopický ekzém, jenž se vyskytuje již u kojenců. Obvykle se s potížemi setkáváme v podkolenních a podloketních jamkách, ale může postihnout i celé tělo. Někdy v souvislosti s vývojem jedince ekzematické projevy zmizí, nebo právě naopak s příchodem puberty kožní problémy nastanou. Dalším velice nepříjemným kožním onemocněním projevujícím se suchou kůží je lupénka. Jedná se o autoimunní neinfekční onemocnění pokožky, jež se projevuje zarudlými šupinatými ložisky, které se olupují. Postižení uvedenou nemocí trpí nejen fyzicky, ale i psychicky a snaží se nepříjemné příznaky skrýt před očima okolí. Vyhýbají se veřejným koupalištím, saunám i bazénům. I v horkách přikrývají rudé fleky dlouhými rukávy a nohavicemi.

Základní zásady

Mezi základní principy jak se vypořádat se suchou pokožkou i ostatními kožními onemocněními, které se projevují suchou kůží, patří zdravá životospráva, dostatečný přísun tekutin, vzdušné a volné oblečení z přírodních materiálů. Podstatné je používat kvalitní kosmetiku k ošetření kůže, která pleť zklidní a poskytne jí potřebnou výživu. Na trhu můžeme vybrat ze široké nabídky doporučených kosmetických přípravků. Velice dobře se osvědčily výrobky Epaderm, jež lze použít pro všechny věkové kategorie včetně kojenců. Tato značka řeší vedle problematiky suché kůže těla také potíže s vlasovou pokožkou. Lze si vybrat z přísad do koupele, čistících preparátů, krémů i mastí. Přípravky jsou vysoce účinné a po použití je kůže zklidněná a viditelně zvlhčená. Mohou být bez obav aplikovány nejen na dehydratovanou pokožku, ale velmi dobré výsledky vykazují i při léčbě kožních nemocí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.