Veselé a slunečné Vánoce

27.11.2018 | autor: Redakce PŽ

Veselé a slunečné Vánoce

Vánoce se už pomalu blíží a ta vánoční nervozita doléhá na člověka už takto z dálky ... Jste šťastnou výjimkou nebo to taky tak zažíváte? Prý Nevím, já si ale nemyslím, že by stres a shon měl být součástí nejkrásnějších svátků v roku! Člověk jenom obíhá krámy, pořád něco hledá, vymýšlí dárky, aby z toho jednoho netrefil šlak!

Letos jsem si ale řekla, že toho nebudu součástí a pěkně jsem na celé konzumní Vánoce vyzrála! Když se na mně ta nenápadná lepivá obluda jménem předvánoční stres začala pomalu sápat a omotávat si mě kolem sebe, řekla jsem si a dost, letos letíme na Vánoce do Thajska!

Rodiče mně hned odsoudili: A co naše tradice, to ti vůbec nezáleží na našich tradicích, svátkách, kultuře a celkově rodině? No, když se tým myslí nakupování dárečků, hromady jídla, cukroví, zabíjejí kaprů a pasivné čumění na telku, tak to mi teda nic moc neříká… Ale ne, že bych nectila Vánoce, to na čem mi, ale záleží jsou hodnoty, které zobrazují, lásku, blízkost, radost, odpuštění a přátelství. Jsem přesvědčená, že oni tvoří ducha! Dokážete je slavit uprostřed konzumu? Nepodléháte okolnímu shonu a pořád si udržuje svoje ideály? Tak to máte velké štěstí a já doufám, že se k tomu taky časem dostanu a budu se umět vymanit z područí společenských očekávání a prostě si Vánoce užiju doma tak jako chci…

 Letos ale volím únik. Nejdřív jsem si myslela, že bych měli vypadnout aspoň někam, kde bude sníh, že ten k těm Vánocům patří, ale kašlu taky na to. Prostě si to žádá sluníčko a teplíčko! Chci jenom pohodu, lásku a rodinu. To jsou opravdové Vánoce. Už se těším na to, jak vybavím poslední povinnosti, zaplatím neodkladné faktury ve firmě a odletíme na celé tři týdny do Thajska. Čeká na nás ráj, šum oceánu a palmových listů! Co je víc!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.