Víte, jak být v životě spokojení?

7.3.2018 | autor: Redakce PŽ

Na vnitřní spokojenosti v našem životě se podepisuje především náš přístup k životu. Pochopitelně nás obklopují i další vnější okolnosti, ty se však mohou velmi rychle měnit. O nikom nemůžeme prohlásit, že žije v naprosto sterilních životních podmínkách. Každý z nás se totiž někdy musí vyrovnat s bolestí, ztrátou, smutkem, ale také radostí nebo láskou.

Dejte průchod svým pocitům

Za nejdůležitější doporučení lze doporučit fakt, abyste zbytečně nepotlačovali své pocity. Dejte každému pocitu příležitost a prožijte jej naplno. Následně jej přijměte, odžijte a zařaďte do svého života. Dejte si však pozor, aby vás tento pocit neprovázel zbytečně dlouho. A věřte v příznivější vývoj do budoucnosti. Neutápějte se zbytečně v negativních myšlenkách.

TIP: Jednotlivé techniky pro osobní rozvoj se můžete naučit na prakticky zaměřeném kurzu Kouč osobního rozvoje.

Myslete na to, že každou životní zkušenost můžete postupem času přeměnit na událost, která bude znamenat další důležitou zkušenost pro váš život. Pokud si úspěšně poradíme s nějakou krizí, znamená to, že posílíme svůj charakter, rozšíříme si obzory a rovněž zlepšíme své schopnosti.

Uvědomte si, že životní pád občas čeká na každého z nás. Ale za úspěch lze považovat, když v tomto horším období najdete schopnost zvednout se a jít na své cestě životem zase dál.

Jak dosáhnout vnitřní spokojenosti

Kdo by nechtěl být v životě spokojený? Zřejmě každý chce zažívat pocit vnitřní spokojenosti, někdo však tak úplně neví, jak této spokojenosti docílit.

V prvé řadě učiňte to, že plně přijmete odpovědnost za svůj život. Dále poté najděte rovnováhu, která je pro vnitřní spokojenost neméně důležitá. Dopřejte si možnost zastavit se, vydechněte a buďte na chvíli jen sami sebou. Jednoduše si tak odpočinete od všech masek, které vás během života provázejí.

Naučte se také opět cítit blízkost a mějte schopnost sdílet. A rovněž pokryjte potřebu neustálého úsilí a směřování za nějakým cílem. To, že pro svoji vnitřní spokojenost potřebujeme cítit smysl a naplnění, je totiž přirozené.

Chcete na svém osobním rozvoji více zapracovat? Přihlaste se na kurz Kouč osobního rozvoje pod vedením zkušené koučky a osvojte si jednotlivé techniky.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.