Všechny konflikty a spory ovlivňují emoce. Jak přesně?

4.2.2020 | autor: Redakce PŽ

Všechny konflikty a spory ovlivňují emoce. Jak přesně?

Jestliže člověka zasáhnou emoce, jde ve většině případů veškerá logika stranou. A pokud je řeč o konfliktech, převládají emoce na všech stranách a hrají velkou roli. Víte, jak přesně dokáží emoce strany konfliktu ovlivnit?

Naučte se prožívat i negativní emoce

V životě každého z nás přichází situace, které vnímáme jako ohrožení naší jistoty a stability. Myslete však na to, že máte vždy plné právo prožívat to, co v dané situaci prožíváte. Co je však v takové chvíli nejdůležitější, je porozumět tomu, co přesně se v nás odehrává.

Pokud je emoce silná, omezuje naše racionální uvažování, vnímání událostí i celého světa. Naše myšlení se v takové chvíli mění a je jednodušší s námi manipulovat. Na to, jak dlouho bude nějaká emoce trvat, mají mnohokrát vliv i reakce našeho okolí.

TIP: Zjistěte, v které fázi konfliktu je vhodná mediace a jak přesně dokáže pomoct. 

Konflikty se snažíme řešit hned

V případě konfliktu je pro nás obvykle prioritou co nejrychlejší návrat k běžnému životu. Proto se jej snažíme řešit hned a klademe si otázky, jak to všechno vyřešit. A pokud nám takové otázky pokládá okolí, bereme to jako projev zájmu a necítíme se na všechno sami.

Emoce nás zasahují naplno

Pokud nás nějaká situace zaskočí, emoce v tu chvíli pracují naplno. Výrazně se projevují a tím dokáží být i nakažlivé. Pokud hledáme řešení, hledáme i pomoc. A obvykle jdeme za tím, co máme naučeno, nebo o čem jsme již někdy slyšeli.

Strany sporu se často potkají u soudu

Účastníci sporu se poté velmi často potkají u soudu, i když si ještě před nedávnou dobou byli blízcí. Každá strana v takové chvíli prožívá velmi silné emoce a jejím jediným cílem je zvítězit, vše ukončit a žít v klidu dál.

V návalu emocí všakčlověk zapomíná na několik podstatných věcí. A to například na množství energie, které ho to bude stát. Nebo také na čas, který do toho všeho bude muset investovat. A v neposlední řadě také na finanční prostředky, které bude řešení potřebovat.

Právníci dokáží podpořit naši touhu zvítězit

Právníci ve své práci umí skvěle chodit. Dokáží klást ty správné otázky a rovněž trefně odpovídat na otázky svých klientů. Jejich úkolem je klienta před soudem zastupovat a rvát se za něj až do úplného konce. Ovládají různé smyčky, díky kterým své klienty přibližují k vítězství.

V neposlední řadě je však důležité říct, kolik ve finále klient opravdu získá. Mnohdy jsou totiž výdaje za soudní jednání vyšší než zisk.

Více informací ze světa mediace najdete na www.kurzymediace.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.