Začínající zubní kaz? Zkuste léčbu bez vrtání

18.3.2018 | autor: Redakce PŽ

Příšerný zvuk vrtačky je hlavním důvodem, proč se lidé bojí zubařů. Vrtání není příjemným zážitkem a každá příležitost pro jinou léčbu je vítaná. Ze začátku musíte překonat strach z návštěvy specialisty a hlavně si co nejdříve všimnout problému.

Proč vzniká zubní kaz?

Nesprávná a nedostatečné péče o zuby vám může chvíli zdánlivě procházet, ale ve skutečnosti dochází k pomalému narušování skloviny. Ta je náchylnější na další působení bakterií. Jakmile je ochrana mineralizované vrstvy zubní skloviny prolomena, začne se plíživě objevovat zubní kaz. Ten postupuje od vrchních vrstev zubu až dovnitř k zubovině. Ve výsledku může napadnout celý zub, který již není možné zachránit. Léčba zubního kazu by se proto v žádném případě neměla odkládat.

Řešte zubní kaz včas

Jakmile začnete pozorovat první příznaky zubního kazu, potlačte strach z návštěvy zubního specialisty a problém řešte co nejdříve. Nejen že se vám uleví, ale hlavně máte příležitost využít neinvazivní léčbu, při které se vyhnete vrtačce. Pro včasné odhalení začínajícího kazu je dobré nezanedbávat pravidelné prohlídky alespoň jednou za rok.

Bojíte se vrtačky? Máte šanci se jí vyhnout s neinvazivní metodou

Předpokladem pro úspěch neinvazivní metody je včasné odhalení problému. Jakmile je kaz v pokročilém stádiu, bude nutné přistoupit na jeho přímé odstranění a vyplnění volného prostoru zubní výplní.

Metoda ICON® funguje na základě demineralizace zubní skloviny, která je tím posílena a může opět plnit ochranou funkci. Během ošetření se na zub nanáší fluoridační pasty s cílem zlikvidovat kaz a posílit zub. Metoda je nenáročná, bezbolestná a při včasném zásahu nabízí dobré výsledky. Právě díky své šetrnosti se hodně využívá u dětských pacientů.

Výsledkem ošetření je i další posílení zubu do budoucna, kdy je sklovina obnovena a má dostatečnou sílu čelit dalšímu náporu. V každém případě je však nutné dbát na prevenci a nezanedbávat dostatečnou hygienu ústní dutiny.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.