5 zajímavostí o pleťových maskách

23.2.2021 | autor: Redakce PŽ

Pleťovou masku byste měli používat alespoň jednou týdně. Vybrat si můžete z několika druhů masek, kdy typ volíte podle vaší pleti. Věděli jste však, kam sahá první zmínka o této kosmetické vymoženosti a co všechno můžete pomocí masky vyřešit?

1) Správný výběr masky

Podle analýzy pleti si zvolíte čistící, hydratační, regenerační nebo liftingovou masku. Každá z nich má jiné účinky. Některá pomáhá na akné, jiná eliminuje vznik vrásek. Zajímavé jsou regenerační masky, které dokážou do pleti dodat potřebné vitamíny. Věděli jste, že jsou vitamíny důležité nejen pro správnou funkci těla, ale také pro vzhled kůže a svěžest pleti?

2) Co bylo před maskami

V době starověku, kdy ještě lidé neměli tak dostupné pleťové masky, tak pečovali o svou pleť pomocí olivového oleje. Ti, kteří neměli přístup ani k oleji, používali rozmíchaná pštrosí vejce. Pokud byste si chtěli vyrobit domácí pleťovou nebo dokonce i vlasovou masku, překvapí vás, že součástí babských rad jsou vejce i dnes.

3) První masky u Kleopatry

První zmínky o pleťových maskách sahají až do starověkého Egypta ke Kleopatře. V této době však byly pro jejich výrobu používané suroviny, které nás dnes spíš šokují. I v současné době by bylo v moderní kosmetice k nalezení část luxusních surovin, například mletého perlového prášku nebo vzácného koření. Některé masky v minulosti však byly vyráběny například z trusu krokodýla nebo oslího mléka.

4) Na návštěvu do Číny

Zajímavé suroviny pro výrobu pleťových masek potvrzuje i čínská historie. V této zemi nebylo ničím zvláštním, že součástí kosmetiky byly často drcené listy čajovníku, fazole mungo nebo třeba voda z vařené rýže. Pokud by vás trápily vrásky, tyto masky na pleť by pro vás byly ideální.

5) Současná kosmetika

V dnešní době jsou žádané přírodní ingredience. Při volbě pleťové kosmetiky je potřeba znát svou pleť a vědět, zda je potřeba vybrat kosmetiku pro suchou pleť nebo třeba pro problematickou pleť, kterou trápí akné. Už v minulosti byly oblíbené i slupovací a textilní masky. Ty však na pleti nedržely a nebyly tak účinné jako slibuje dnešní moderní kosmetika.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.