Zdravá pleť je lehce splnitelným snem každé ženy

27.3.2017 | autor: Redakce PŽ

Zdravý životní styl s dostatkem pohybu, spánku a kvalitní stravou se příznivě podepisuje na vzhledu a celkovém postoji každého z nás. Krása duševní a fyzická není jen o genetických dispozicích, musíme o ni pečovat. To jsou obecně známé pravdy, ovšem jak jich dosáhnout, je palčivou otázkou pro jednotlivce i odborníky. S postupujícím věkem totiž ubývá sil a mnohdy i prostředků. Existují však kosmetické přípravky, na jejichž přípravě se můžete podílet sami.

Tělové mléko domácí výroby si vaše pokožka zamiluje

Přírodní a konzervanty nezatíženou kosmetiku pro uživatele, kteří podporují výrobu bez použití chemických látek, jež není testována na zvířatech, a dokonce je absolutně veganská, nabízí společnost Cosmetic Kitchen. Původně rakouská firma vyvinula kosmetické přípravky, díky nimž bude každá pleť zdravá, pružná, elastická a mladistvá. Webové stránky Cosmetic-Kitchen.cz nabízejí nespočet možností, jak se na zhotovení kosmetiky můžete podílet sami. Domácí tělové mléko si vyrobíte pohodlně doma sami za využití základních ingrediencí nabízených firmou. Volbou konkrétní barvy a vůně vznikne neopakovatelná směs, kterou si vaše pokožka zamiluje.

Jak na popraskanou kůži a váčky pod očima

Především nezdravý způsob života s nedostatkem spánku a odpočinku, přemíra vypité kávy bez dostatečného zavodňování, cigarety, alkohol i nehodnotné stravování se podepisují na kvalitě pokožky. Kůže vysychá, objevují se hluboké vrásky, váčky pod očima, kožní problémy signalizují problémy s nějakými vnitřními orgány. Nestačí se tedy jen natřít drahými krémy a doufat, že jsou samospasitelné. K projasnění pokožky a znovuzískání jiskrného zraku je třeba přistoupit komplexně. Lékaři můžou zjistit možné zdravotní potíže, které je třeba promptně řešit. Pokud se váš organismus dostatečně zregeneruje změnou jídelníčku, životního postoje a péčí o zdravotní stav, nastupuje éra kvalitních kosmetických přípravků.

Snadné znovuobnovení mladistvého vzhledu

Při vyhledávání konkrétní kosmetiky není třeba se řídit cenou, protože mnohdy neplatí, že co je drahé, je zároveň nejkvalitnější. Důležité je zaměřit se na přípravky odpovídající stavu kůže. Suchá pokožka si žádá jiné přípravky než mastná či popraskaná. Existují kosmetické přípravky eliminující váčky pod očima nebo popraskané žilky. Používání všech přípravků není viditelné během několika dní, proces obnovy a získání elasticity kůže je během na delší trať. Tento postup jde ale pokaždé ruku v ruce s dostatečným přísunem tekutin, ideálně vody. Rovněž vitaminy a vláknina jsou skvělými podpůrnými živinami, po nichž touží každý organismus. Zdravá pokožka je výsledkem sloučení kosmetických činitelů a zdravého životního stylu. Vždyť ne nadarmo se říká: oko do duše okno. Náš celkový vzhled totiž pokaždé signalizuje naše rozpoložení i celkovou péči o tělo a ducha.

Pečujeme o nejcennější dar - děti

Péče o dětskou pokožku je samostatnou kapitolou v oboru kosmetiky. Kojenci a batolata si zaslouží speciální výživné a hojivé krémy, které stabilizují stav kůže zejména v období používání plínek. Rovněž vnější vlivy, jako jsou sluneční záření a silné mrazy, zasahují negativně do stavu dětské pokožky a je třeba se věnovat tomuto tématu s neobvyklou starostlivostí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.