5 zdravých závislostí, kterých se nemusíte bát

19.3.2021 | autor: Redakce PŽ

Závislosti jsou škodlivé a je potřeba se jich zbavit. Tato věta na nás často křičí z novinových titulků. Víte však, že existují závislosti, kterých se opravdu bát nemusíte? Naučte si užít každý okamžik naplno a vytvořte si malé rituály, které vám zpříjemní den.

 

1) Přítomnost druhého

Pokud jste zamilovaní určitě víte, že strávit jakýkoliv čas bez své lásky, je snad nekonečně dlouho trvající doba. Nebojte se být na lásce zdravě závislí, mít svůj protějšek vedle sebe a užívat si s ním příjemné chvíle. V tomto případě je nejlepší, pokud prvotní zamilovanost přejde do lásky a vy si budete užívat přítomnost druhého i po několika letech vztahu.

 

2) Kousek hořké čokolády

Umíte si představit něco lepšího než kousek hořké čokolády, který se pomalu rozpouští na jazyku? Ani když chcete zhubnout se nemusíte zcela zdát své čokoládové vášně. Snažte se jen vybírat kvalitní čokoládu, s vysokým obsahem kakaa. U této čokolády je výhoda, že nesníte celou tabulku na jednou, ale jeden čtvereček vám bude opravdu stačit.

 

3) Silná a vonící káva

Není nad silnou a voňavou kávu, jenž se line ráno z kuchyně. Vyberte si zrnkovou kávu, kterou si sami pomelete a připravíte v profesionálním kávovaru. Oceníte také kávu v kapslích nebo mletou kávu, tu si připravíte například i v práci nebo na dovolené. O kávě se říká, že by měla být silná, hořká a černá. Zkuste do ní tentokrát tedy nepřidávat cukr ani mléko a vychutnejte si opravdové aroma a chuť kávy.

 

4) Pravidelné cvičení

Příjemnou závislostí může být cvičení. Pokud například milujete běh, určitě znáte ten pocit endorfinů, když vyběhnete. Tento pocit zůstává i po doběhnutí a minimálně trvá až do dalšího běhu. Nebojte se pravidelného cvičení a vždy si vybírejte sporty, které vás budou bavit. Vyzkoušejte i jógu, pilates nebo třeba tai-či.

 

5) Dotek a něha

Slyšeli jste už o závislosti na doteku? Lidé ke svému životu a štěstí dotek a něhu opravdu potřebují. Proto si velká část z nás odpočine na masáži, relaxuje ve wellness nebo si užívá příjemné chvíle s partnerem. Dopřejte si tolik něhy, kolik jen unesete, a stejnou měrou dopřejte i svému protějšku.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.