BIO konopný olej si můžete dopřávat každý den. Znáte alespoň 5 důvodů pro pravidelné užívání této léčivé tekutiny?

10.3.2019 | autor: Redakce PŽ

BIO konopný olej si můžete dopřávat každý den. Znáte alespoň 5 důvodů pro pravidelné užívání této léčivé tekutiny?

BIO konopnému oleji a výhodám spojeným s jeho pravidelnou konzumací je v posledních letech věnováno čím dál více pozornosti. A není divu, protože rozsah jeho léčebného využití je skutečně mimořádný. Víte, jak může být vašemu organismu prospěšný? A znáte alespoň některé nemoci, při jejichž léčbě je pozitivních účinků tohoto oleje dnes již běžně využíváno? Pojďte se spolu s námi na tuto blahodárnou tekutinu podívat hezky zblízka, možná vás některou ze svých vlastností překvapí.

BIO konopný olej obsahuje řadu velmi cenných látek

Konopný olej v BIO kvalitě obsahuje některé esenciální mastné kyseliny a mnoho dalších užitečných složek. Tyto látky jsou nápomocny správnému fungování lidského těla, ale náš organismus si je bohužel nedokáže sám vyrobit. Jde především o aminokyseliny, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, také o vitamíny A, B1, B2, B6, C, E a celou řadu dalších látek. Obsahuje rovněž minerální látky jako je hořčík, draslík, vápník nebo železo. Pravidelným užíváním takového oleje lze tedy lidskému organismu významně prospět.

Účinky konopí jsou známy zhruba 5 000 let

Že má konopí na organismus člověka pozitivní vliv a nejrůznějšími přípravky s jeho obsahem lze léčit širokou škálu nemocí, to je poznání, ke kterému lidstvo dospělo v průběhu mnoha staletí. Už koncem čtvrtého tisíciletí před naším letopočtem lidé vyráběli nejrůznější přípravky s obsahem této rostliny a jistě dobře věděli proč. Její využití bylo obzvláště rozšířené v Indii nebo Číně, kde si zvláštní oblibu získaly především nejrůznější konopné čaje, ale též masti či tinktury. Pokud jde o použití konopného oleje v našich končinách, objevuje se v evropské medicíně ve větší míře již v 18. století. Na čas byl sice vytlačen příchodem moderních léčebných postupů a syntetických léků, ale jeho obliba je zejména v posledních několika dekádách opět na vzestupu.

5 pádných důvodů pro jeho užívání

Jak může být vašemu organismu konopný olej prospěšný, budete-li ho užívat více méně pravidelně? Dnes je již nade všechnu pochybnost prokázáno přinejmenším to, že…

1) POSÍLÍ VÁŠ CÉVNÍ SYSTÉM

2) UVEDE VÁŠ METABOLISMUS DO ROVNOVÁHY

3) POSÍLÍ VÁŠ IMUNITNÍ SYSTÉM

4) POMŮŽE VÁM V BOJI S NEŽÁDOUCÍMI BAKTERIEMI

5) DODÁ SÍLU VAŠÍ POKOŽCE I VAŠIM VLASŮM

Jak se takový olej získává?

Získává se z konopí setého (Cannabis sativa), což je dvoudomá rostlina dosahující výšky až čtyř metrů, jejíž původ lze vystopovat někam do střední Asie. Olej se lisuje z jejích semen při teplotách nepřekračujících 40 °C. Děje se tak velmi šetrným způsobem a to bez přístupu vzduchu a světla. Díky širokému spektru mimořádně hodnotných látek, které obsahuje, jej lze bez nadsázky zařadit k těm nejcennějším rostlinným olejům na světě. Aby si zasloužil přívlastek BIO, musí se jeho výroba navíc obejít zcela bez chemických přísad, to je pochopitelné.

Jak jej nejlépe konzumovat?

Možná vás překvapí, že například v porovnání s tolik vychvalovaným olivovým olejem, je ten konopný po nutriční stránce mnoha odborníky považován za přínosnější a zdravější. Lze jím mazat pokožku, pravidelně jej užívat coby doplněk stravy, ale stejně tak dobře ho můžete přidávat do nejrůznějších pokrmů. Není ovšem vhodný pro pečení či smažení, takže nejlépe jej v kuchyni využijete v těstovinových či zeleninových salátech.

Vždy se však snažte opatřit si výrobek v BIO kvalitě, protože pouze takový produkt vám může ze 100 % garantovat přítomnost všech důležitých složek, jejichž působení se při dlouhodobém užívání blahodárně projeví na vašem zdraví. Kromě již zmiňovaných účinků pomáhá také…

A) UDRŽOVAT SPRÁVNOU SRDEČNÍ ČINNOST A KREVNÍ OBĚH

B) SNIŽOVAT HLADINU CHOLESTEROLU V KRVI

C) JAKO ANTIOXIDANT

D) V BOJI PROTI TZV. CIVILIZAČNÍM CHOROBÁM

Víte, co znamená zkratka ICCI?

Vzhledem k vlastnostem konopného oleje, o nichž tu už dnes byla řeč, je vcelku pochopitelné, že se s jeho využitím můžeme stále častěji setkávat v přípravcích s širokou škálou použití. Je navíc pravděpodobné, že s ohledem na léčebný potenciál celé rostliny, bude výrobků s jejím obsahem nadále přibývat. Řadu nových poznatků může do budoucna přinést i činnost Mezinárodního institutu pro výzkum konopí a kanabinoidů (ICCI), který byl před několika lety založen v Praze. Vznik tohoto institutu jen potvrzuje to, že naše republika již dlouhodobě zaujímá jednu z předních příček na žebříčku celosvětového výzkumu i propagace léčebného konopí.

Konopný olej a jeho užití v kosmetice

Svou cestu si zcela samozřejmě našel i do výroby kosmetiky. Konopný olej je velmi často používán v přípravcích určených k péči o vlasy a vlasovou pokožku. Dokáže totiž zamezit ztrátě vlhkosti, která je pro zdraví vlasů nepostradatelná. Pomáhá také udržovat přirozenou vlasovou strukturu a pokožce dodává potřebnou výživu. Obsahem omega mastných kyselin přispívá k síle a zdraví vlasů a v neposlední řadě zlepšuje prokrvení vlasové pokožky a umožňuje tím lepší vstřebávání keratinu a dalších zcela nezbytných látek.

Přímou aplikací tohoto oleje lze účinně bojovat s nejrůznějšími kožními potížemi, jako jsou plísně, ekzémy nebo třeba bércové vředy. Přidává se také do masážních emulzí, jelikož pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly a s výčtem jeho využití by se dalo jistě ještě chvíli pokračovat.

Dočkáme se nejspíš ještě nejednoho překvapení

Dosavadní zkušenosti s mimořádnými léčebnými účinky konopných produktů, olej nevyjímaje, již přiměly celou řadu velkých investorů k tomu, aby vložili nemalé prostředky do dalšího výzkumu. Dobrým příkladem je už zmiňovaný pražský ICCI, který však rozhodně není jediným svého druhu. Lze se proto domnívat, že se v blízké budoucnosti dočkáme dalších, možná i zcela přelomových poznatků, které nám umožní z rostlin konopí vytěžit pro naše zdraví ještě mnohem více, než doposud.

Co myslíte, jsou taková očekávání reálná? A máte už s nějakým konopným přípravkem osobní zkušenost?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.