5 tipů, jak podpořit erekci a sexuální výkonnost

29.3.2023 | autor: Redakce PŽ

Nejčastějším mužským problémem, jsou poruchy erekce. Problémy s erekcí mohou potrápit kohokoliv nehledě na věk.

Pokud máte občasné problémy s erekcí, níže uvedené tipy vám mohou pomoci s jejím zlepšením. Jestli však pociťujete dlouhodobé problémy, pak se zřejmě jedno o erektilní dysfunkci, kterou je vhodné konzultovat s lékařem.

1. Zdravá výživa a cvičení

Jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit erekci, je zdravá strava a pravidelné cvičení nebo jakýkoliv aktivní pohyb.

Pokud se bavíme o stravě, je to trochu složitější, ale měla by obsahovat vitamíny, minerály a antioxidanty, které pomáhají zlepšit krevní oběh a zlepšit erekci. Pokud chcete zlepšit erekci, zakomponujte do své stravy potraviny, které obsahují níže uvedené látky:

Jaké potraviny pomáhají zlepšit erekci a výkonnost

  • Potraviny s obsahem argininu: mandle, ořechy a semena
  • Potraviny obsahující vitamín C: pomeranče a jahody
  • Potraviny bohaté na zinek: hovězí maso, játra a semena dýně
  • Potraviny s omega-3 mastných kyselin: tuňák, losos a řepkový olej

2. Cvičení pro lepší krevní oběh

Pro lepší erekci a výkonnost je nezbytné do svého běžného života zařadit pravidelné cvičení či jakýkoliv aktivní pohyb (plavání, turistika, posilovna, švihadlo, běh, kruhové tréninky, atd…).

Aktivní pohyb totiž pomáhá zlepšovat krevní oběh, snižuje hladinu stresu a podporuje celkové zdraví. Níže se podívejte, jaké druhy cvičení můžete zařadit do svého plánu, pokud chcete zlepšit sexuální výkonnost a erekci.

  • Kardio cviky, jako je například běh, švihadlo, plavání, kruhové tréninky, chůze, jízda na kole, trampolíny, bojové sporty a mnoho dalšího.
  • Kegelovy cviky, které posilující pánevní dno a podporují krevního oběh penisu

3. Doplňky stravy aneb prášky na erekci bez předpisu

V případě, kdy nejsou poruchy erekce dlouhodobé, je vhodné si pomoci se zlepšením erekce a výkonnosti za pomocí přírodních doplňků stravy. Takovýchto prášků na erekci je nespočet a mnohé z nich jsou jen předražená placeba. Dle dostupných informací z webu Dokolanaerekce.cz zaměřující se na erekci, řadí mezi ty nejlepší Proerecta, Amarex a Erexan.

4. Udržujte zdravý životní styl

Zdravý životní styl je důležitý pro zlepšení erekce a udržení zdravého sexuálního života. Takový zdravý životní styl zahrnuje omezení konzumace alkoholu a cigaret, snížení hladiny stresu i úzkosti a je zapotřebí dodržovat optimální a pravidelný spánek (6-8 hodin).

Pokud rádi konzumujete alkohol, snažte se jej, co nejvíce omezit. Jelikož nadměrné pití alkoholu může vést k problémům s erekcí.

Výjimkou není samozřejmě ani kouření cigaret. Pokud jste pravidelnými kuřáky, můžete značně uškodit svému krevnímu oběhu, který je důležitý pro pevnou erekci. Pokud kouříte, snažte se s tím přestat a pokud to nejde, omezte jeho konzumaci na minimum.

V neposlední řadě pomůžete své erekci, pokud se zbavíte nadbytečného stresu a úzkosti. Tyto psychické problémy můžete postupně odbourat pravidelným cvičením, jógou nebo meditací. Pokud trpíte úzkostí, bude vhodné, kdy vyhledáte profesionála, jako je například psycholog.

5. Zvažte návštěvu lékaře a léčbu na předpis

Pokud výše zmíněné tipy na podporu erekce nebudou fungovat, bude dobré, když navštívíte lékaře. Při dlouhodobých problémech s erekcí je nezbytné je řešit včas, a to se specialistou. V mnoha případech, erektilní dysfunkci zapříčiní jiné nemoci, které nemusíte zpozorovat.

Lékař vám provede diagnostiku a nalezne možné příčiny problémů s erekcí. Na základě těchto poznatků je schopný předepsat léky na erekci, které jsou dostupné pouze s lékařský předpisem.

TIP: AlphaLabs vám přináší testosteronové injekce, které vám vrátí sílu do života 

Závěrem k léčby erekce

V článku jsme si představili několik užitečných tipů, jak zlepšit erekci. Přesto je vhodné brát v potaz, že na dálku vás nemůže nikdo diagnostikovat, proto výše zmíněné tipy nemusí fungovat konkrétně na vás. Pokud zmíněné tipy nepomohou, neváhejte a navštivte svého lékaře nebo urologa.

Nicméně, zdravá strava, pravidelný pohyb a zdravý životní styl, mají blahodárné účinky nejen na erekci, ale na celkové zdraví.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.