Vybíráme kancelářskou židli

4.6.2015 | autor: Redakce PŽ

Jestliže máte sedavé zaměstnání, musí pro vás být výběr kvalitní židle prioritou. Vždyť je to i vaše společnice pro větší část dne. Kvalita kancelářské židle má vliv na váš výkon a hlavně také na vaše zdraví. Nepodceňuje to! Nabízíme přehled základních kritérií, kterých byste se při výběru měli držet a podíváme se i na konkrétní modely.

Základní kritéria výběru kancelářské židle

Ideální kancelářská židle je ta, která vám nabídne zdravé sezení. To znamená, že musí mít konstrukci vhodnou pro vaše tělo a nabídnout mu pohodlí v každé poloze.

Sledujte tyto vlastnosti:

  1. sedák – musí nabídnout dostatek místa, nesmí být příliš měkký ani tvrdý, v ideálním případě by měl být anatomicky vytvarovaný. Musí být nastavitelný. Při sezení musíte dosáhnout za zem celou plochou chodidel. Pokud máte menší postavu, kupte si jako doplněk podložku po nohy.
  2. opěradlo – i to by mělo mít anatomické tvarování. Důležitá je bederní opěrka, která by měla kopírovat tvar vašich zad. Větší pohodlí nabízí židle, které mají ještě opěrku hlavy. Opěradlo by mělo být prodyšné, aby se záda nepotila.
  3. opěrky rukou – měly by být nastavitelné, aby umožnily správnou polohu rukou při práci. Zde platí pravidlo pravého úhlu – při práci by měl být loket ohnutý do pravého úhlu.
  4. podvozek – musí být bezpečný, stabilní a pevný. Lepší je, když je vybaven kolečky, které umožňují pohyb židle do stran. Dejte si pozor, aby bylo plynulé i otáčení židle kolem osy.

Jaký model vybrat?

Konkrétní model židle vybírejte podle toho, jak často v práci sedíte. Pokud ji využíváte celý den, určitě se vyplatí vyšší investice. Velice populární jsou kancelářské židle s technologií body-balance-tec, která vám prostě nedovolí sedět špatně! Mezi nejoblíbenější modely současné doby patří například Kancelářská židle Merens SP, u ní je možné nastavit i sílu protiváhy podle vaší hmotnosti. Jestliže sedíte v práci i více než 8 hodin, začněte uvažovat o tom, že si pořídíte židli či křeslo vyrobené na míru. Takovou službu nabízí například obchod kancelarskepotreby.cz, v jehož nabídce najdete nejen židle a křesla, ale i další kvalitní kancelářské potřeby.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.