Zajímáte se o zamražení vajíček? Zjistěte, jak to krok po kroku probíhá

4.6.2020 | autor: Redakce PŽ

Zajímáte se o zamražení vajíček? Zjistěte, jak to krok po kroku probíhá

Proces zamražení vajíček zajímá čím dál vyšší počet časově zaneprázdněných žen a jejich muže. Jak tento proces v reálu probíhá? A je třeba se na něj nějak zvlášť připravit?

V posledních letech vysoce stoupl počet mladých párů, které s početím potomka nespěchají. Raději se soustředí na vzdělávání, kariéru, chtějí cestovat a nad založením rodiny vůbec nepřemýšlejí. Nebo také z důvodu, že ženy nemají dlouhodobého partnera, či mají určité zdravotní problémy.

Když ale nastane ten moment, kdy nad tím začnou přemýšlet, zjistí, že to není jen tak. Je zde mnoho faktorů, které závisí na tom, zda budou pokusy o početí úspěšné, či ne. Proto určitě stojí za povšimnutí možnost, kterou klinika GYNEM nabízí, a to sice zamražení vajíček neboli Egg Freezing. Pojďme si blíže představit tuto metodu, která může spoustě párům ulehčit.

Vše začíná ihned po příchodu na kliniku: zdravotní sestry a doktoři vám vše vysvětlí a seznámí s celým procesem. Na první návštěvě budete také seznámeni s tím, že vajíčka se před odebráním a zamražením nejprve musí hormonálně stimulovat pomocí injekcí, které si žena aplikuje po dobu 12 dní. Díky tomu uzraje více vajíček najednou a tím pádem se i více vajíček zamrazí.

Injekce jsou něco, z čeho mají ženy obvykle strach, ale není se čeho bát: jehličky jsou malé a tenké, takže samotný vpich není skoro cítit. Než odejdete s injekcemi domů, sestřička vám názorně ukáže, jak injekci vpíchnout.

Po tomto procesu následuje samotné odebrání vajíček na klinice. To probíhá v krátké anestezii, celkem zákrok trvá přibližně 5-10 minut. Po zákroku si odpočinete v dospávacím pokoji a po cca 1-2 hodinách můžete odejít s doprovodem domů. Odebraná vajíčka se ošetří metodou, které se říká vitrifikace: buňky jsou uloženy do speciálního roztoku, který obsahuje kryoprotektiva – látky chránící buňky před poškozením mrazem. V tomto speciálním médiu se potom prudce podchladí. Po zmrazení lze vajíčka uchovávat až 12 let, což je dlouhá doba a ženy tím pádem nemusí být ve stresu.

Jestliže o tomto zákroku přemýšlíte, je vhodné se zamyslet nad vaším stylem života. Určitě chcete zdravá vajíčka v nejlepší kondici, a proto je na místě omezit alkohol, kouření, stravovat se vyváženě, zařadit do svého programu pohyb, eliminovat stresové faktory a také se snažit kvalitně spát. Tyto faktory mají na stav vajíček velký vliv, je tedy vhodné se na celkovou životosprávu a životní styl zaměřit.

Klinika GYNEM je zde pro vás, aby vám poskytla veškeré informace a ZDE naleznete video Naamah, která přicestovala až z USA do GYNEMu a podstoupila zamražení vajíček. Celý proces krásně shrnuje ve videu, které rozhodně stojí za zhlédnutí a ve kterém načerpáte spoustu nových informací.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.