Jak si vyzdobit byt na Valentýna

12.2.2010 | autor:

Jak si vyzdobit byt na ValentýnaDen svatého Valentýna se nezadržitelně blíží. Koneckonců obchodníci se už postarali o to, abychom náhodou neopomněli utratit nějakou tu kačku za valentýnský dárek pro blízké nebo dekoraci do bytu bez nápadu. Pro mnohé z nás se tak Valentýn stal odpuzující komerční záležitostí, což je škoda, protože není nic hezčího, než oslavovat lásku. Přesto vás však myšlenka romanticky nazdobeného bytu a láskyplné atmosféry láká.  Zapomeňte tedy na křiklavé reklamy a výhodné nabídky pro zamilované a připravte svůj domov na valentýnský víkend podle své vlastní fantazie!

Kýč k Valentýnu patří

Ale když už kýč, tak ve velkém stylu! Inspirujte se přímo u specialistů na všechny druhy lásky – v Moulin Rouge. Na okna zavěste rudé závěsy a nábytek překryjte červenými kusy látek. Kam to půjde, navěste veliká stříbrná srdce. Srdce vytvořte ze všeho, co se blýská – z alobalu, štrasů nebo barevného papíru. Stylově budou vypadat látkové květiny v oranžové, růžové a fialové barvě složené do tvaru srdce. Potřeba bude taky spousta lampiček. Stínítka překryjte průsvitnou žlutou tkaninou a ostatní žárovky natřete barvou na žluto. Na svíčky zapomeňte, v tom velkém množství dekorací by byly příliš nebezpečné. Nezapomeňte na kostýmy, bez pořádné lehké dívky nebo gigola by veškerá snaha vypadala trapně!

Valentýn vkusně

Chcete-li vdechnout vašemu bytu trochu té romantické valentýnské nálady, ale odmítáte kupovat girlandy, červená srdce s nápisy I love you nebo ostatní valentýnské ozdoby, vsaďte na květiny. Krásné květiny nebudou nikdy vypadat nevkusně. Můžete si nechat navázat kytice v tvaru srdce. Kvalitní květináři dokážou vytvořit malá umělecká dílka. Druhou možností jsou květiny volně poskládané do váz všemožných tvarů. Abyste byt příliš nepřeplácali, rozhodněte se, jestli nakoupíte květiny maximálně dvou druhů v různých barvách nebo květiny různých druhů v jednom tónu. Nemá smysl vymýšlet jinou barvu než je červená, symbol lásky a vášně, k ní bude výborně ladit růžová a trochu překvapivě i černá. Trocha černé ztlumí přílišnou sladkost celého výjevu. Bez růže to asi nepůjde, ale doplnit ji můžete tulipány, gerberami a karafiáty.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.