Anhydritové podlahy mají široké uplatnění. Kdy se používají?

18.10.2018 | autor: Redakce PŽ

Ve stavebním průmyslu se používají různé materiály. V posledních letech se do popředí prodraly anhydritové potěry, které slouží k perfektnímu srovnání podlahové konstrukce. Pokud tedy potřebujete vytvořit dokonale rovnou podlahovou plochu pod dlažbu, parkety, linoleum či jinou podlahovou krytinu, anhydrit je ideální volbou. V následujících řádcích vám o daném řešení prozradíme více informací.

anhydritové podlahy, která má výbornou tepelnou vodivost, se doporučuje minimální tloušťka 35 milimetrů. Směs si můžete objednat ve dvojím provedení, tedy buď suchá, nebo mokrá.

Anhydritový potěr a jeho využití

Anhydritový neboli samonivelační potěr je v podstatě směs síranu vápenatého, jenž má samonivelační účinek. Používá se v administrativních budovách, rodinných domech a dalších nemovitostech. Anhydritové podlahy jsou ideální volbou také v případě, že plánujete podlahové vytápění, neboť hmota dokáže zaplnit veškeré prostory v okolí trubek topení, a tím pádem se nemusíte obávat v podstatě žádných vzduchových dutinek. Tepelné ztráty jsou tedy minimální, přičemž veškeré teplo se přenáší do vytápěné místnosti.

Výhody anhydritových podlah

Obrovskou výhodou je, že se lité podlahy poměrně rychle nanáší. Bez problémů pokryjete 100 metrů čtverečních během 45 minut, což je oproti pokládce betonových potěrů vskutku přijatelný čas. Anhydritové podlahy dále nezatěžují stropní konstrukce tak jako beton. Podlaha navíc rychle schne. Projít se po ní můžete už po 2 dnech, kdežto u betonové varianty je nezbytné čekat mnohem déle.

Jestliže vás zajímá u anhydritové podlahy ceník, pošlete si poptávku, protože cena závisí na tom, jaké máte požadavky. Do poptávky zadejte, co všechno požadujete, jak velkou anhydritovou podlahu potřebujete a další parametry, na jejichž základě vám odborník vyčíslí přibližnou cenu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.