Balené uhlí vám umožňuje topit zcela čistě

29.7.2020 | autor: Redakce PŽ

Zatopte si uhlím bez nutnosti „černého“ sklepa i bez nepořádku z topení. Balené uhlí je sice dražší než sypané, ale jeho výhody jsou k nezaplacení.

Uhlí má jako zdroj energie a tepla pořád velký význam

Ve světě se pořád vyrábí 40 % elektřiny z uhlí. Uhlím topí též stále velká část domácností. Výhod topení uhlím se nevzdali ani ti, co přešli na ekologické kotle. Pouze vyměnili staré kotle za automatické kotle s podavači, ve kterých se spalované uhlí nedusí. Na uhlí jsou zvyklí též starší lidé, kteří si v obcích v zimě topí mnohdy pouze lokálně. Běžné uhlí ale do zrekonstruovaných obydlí nepatří. Práce s ním je problematická, prašná a špinavá. Pro důchodce i fyzicky namáhavá. Kdo tedy nedá na uhlí dopustit, ale chtěl by topit čistěji, má možnost přejít na balené uhlí. Je samozřejmě dražší než sypané. Práce s nimi je ale jednoduchá a čistá. V pytlích navíc kupujete to nejkvalitnější uhlí s garantovanou kvalitou. Té se při dovozu na korbě auta z uhelného skladu dočkáte jen málokdy.

Jaké uhlí se dá koupit v pytlích?

Pytlované uhlí se prodává v papírových pytlích baleno po 25 kg, což je pro manipulaci velice praktická velikost balení. Vysypat uhlí z pytle je snadná a čistá práce. Pro skladování pytlů s uhlím nepotřebujete černý sklep. Uskladníte jej čistě kdekoliv v suchu, kam neprší. Nabídku pytlovaného uhlí najdete na stránkách Uhli-pytlovane.cz, kterou provozuje tradiční prodejce baleného paliva, firma OPTIMTOP. Ta nemá žádné vlastní uhelné sklady. Nepotřebuje je. Objednáte-li si třeba právě pytlované uhlí už od množství jedné palety, což odpovídá obvykle 750 až 800 kg uhlí, máte dovoz po celé České republice zcela zdarma. Uhlí si jde objednat online a cena baleného uhlí je samozřejmě pro každý region stejná.

Druhy baleného uhlí

OPTIMTOP prodává několik typů baleného uhlí. Jde o uhlí značky Ridepal. Vybrat si lze balené hnědé uhlí, balené černé uhlí, pytlované hnědé uhlí, pytlované černé uhlí a kovářské uhlí. K balenému uhlí lze započítat též balené uhelné brikety. I ty má OPTIMTOP v nabídce.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.