Bez údržby zahradu brzy nepoznáte

30.3.2016 | autor: Redakce PŽ

Návrhem zahrady péče o zeleň, která váš dům obklopuje, rozhodně nekončí. Pokud po dokončení zahrady podle vašich představ kontakt na zahradního architekta zahodíte, může se stát, že za pár let vaši zahradu nepoznáte a veškerou práci bude třeba udělat znovu.

Kromě toho, že se ze zahrady bez pravidelného využívání zahradnických služeb může stát divoká džungle, které se je kvůli škrábancům lepší vyhnout, hrozí i opačný extrém - že vám vše seschne a zvadne. Tak jako je potřeba v domě pravidelně uklízet, tak je o zahradu potřeba pravidelně pečovat a udržovat ji.

Péči vyžadují keře i stromy

Například trávu je nutné sekat. Někde si vystačíte se sekačkou, v náročnějším terénu se ale mnohdy více osvědčí tradiční kosa, kterou kvalitní zahradnictví samozřejmě disponují. Keře musíte prořezávat, tak aby jim zůstal původní tvar a nikoho svými šlahouny neohrožovaly.

Stromy potřebují průklest, tak aby se jejich větvě nekontrolovaně nerozrůstaly, a zbytečně tak vám ani sousedům nestínily pozemek - což může vést třeba k poškození úrody i zhoršení sousedských vztahů. A samozřejmě je třeba všechny rostly i dřeviny zalévat, zvláště během letního období sucha. Jinak by vám mohlo vše, co pěstujete, velmi rychle uschnout.

Pokud péči o zahradu zanedbáte, tak se připravíte o místo, kde můžete v létě trávit volný čas s rodinou i přáteli. Následná náprava škod bude navíc mnohem náročnější a dražší, než pokud byste zahradnické služby využívali pro dlouhodobou servisní údržbu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.