Dlažba do kuchyně z kamene - jak si ji vybrat?

26.7.2022 | autor: Redakce PŽ

Dlažba do kuchyně z kamene - jak si ji vybrat?

Kuchyně je srdcem každého domu či bytu. Je nejfrekventovanější ze všech místností a proto si i její zařízení zasluhuje mimořádnou pozornost. Podlaha v kuchyni musí splňovat nejen náročné požadavky na odolnost a funkčnost, ale zároveň působit esteticky. Proto byste si na jejím výběru měli dát obzvlášť záležet. Chcete-li se dozvědět, která dlažba do kuchyně je vhodná a proč, čtěte dál.

Co je při výběru důležité

Než si začnete vybírat materiál a barvu, zkuste si odpovědět na následující otázky: Kolik osob žije v domácnosti? Patří vaše kuchyně k menším nebo větším místnostem? Jak často se u vás vaří? Máte malé děti nebo chováte v bytě nějaká zvířata? Jaký je styl vaší kuchyně? Pokud máte v uvedených otázkách jasno, určitě byste si měli ověřit i následující parametry materiálu:

Nenáročná údržba– vaření, pečení, manipulace s oleji, kyselinami (například ocet) a časté skvrny a fleky na podlaze jsou důvodem, pro který je tento faktor doslova nezbytností. Údržba podlahy by proto měla být co nejjednodušší. Ideální je, postačuje-li zametení smetí a omytí podlahy vodou s přídavkem čistícího prostředku. Odstraňování nečistot z pórů nebo spár pracným rabováním už dávno odzvonilo.

Odolnost vůči poškrábání– spadnutí nože či hrnce může zanechat na podlaze ze dřeva či vinylu nepěkné následky v podobě rýh a škrábanců. Tomu se lze snadno vyhnout, pokud tento požadavek zohledníte již při výběru vhodné podlahy do kuchyně.

Odolnost vůči vlhkosti– to, že rozlitá tekutina nevsákne do podlahy a nevytvoří nepěkné skvrny, které nelze odstranit, by mělo být samozřejmostí.

Protiskluzová úprava– nezapomeňte na bezpečnost. Hladká dlažba do kuchyně se díky mokrému povrchu mohou velmi snadno změnit na kluzkou. Povrchové ošetření kluznějších ploch je proto bezpodmínečným opatřením.

Abyste se cítili jako doma

Dlažba do kuchyně by měla ladit s celkovým interiérem a vhodně doplňovat kuchyňské zařízení. Oblíbené jsou zejména neutrální a zemité odstíny přírodních barev. Světlé tóny navíc opticky zvětšují prostor a působí teplo a útulně. Podle toho, jestli upřednostňujete spíše venkovský nebo moderní styl, by měla vypadat i vaše dlažba do kuchyně. Samozřejmě to závisí především na celkovém zařízení bytu či domu. Pokud toužíte po přirozeném vzhledu podlahy, použijte při její realizaci přírodní kámen. Ať už vsadíte na břidlici, mramor nebo travertin, naturální efekt máte zaručen.

Dlažba do kuchyně musí být praktická

Dlažba z přírodního kamene je ideální volbou nejen z pohledu trvanlivosti a odolnosti. Výborně se také osvědčila i při podlahovém vytápění. Přírodní kámen totiž přijaté teplo neizoluje, ale ihned předává do prostoru. To zvláště ocení lidé, kteří trpí studenými končetinami.

Jiným důležitým prvkem při výběru je požadavek, aby dlažba do kuchyně byla antistatická. To znamená, že při kontaktu kuchyňských elektrických spotřebičů nevzniká elektrostatický náboj. Navíc, taková podlaha nepřitahuje prach, což je skvělá zpráva pro alergiky. Ať už bude váš výběr jakýkoli, věříme, že vámi zvolená dlažba do kuchyně vám přinese spoustu spokojenosti na dlouhá léta!

TIP:Kamenná velkoformátová dlažba do kuchyně.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.