Dřevěné peletky zahřejí a ušetří váš čas

30.11.2019 | autor: Redakce PŽ

Mít si jak v domě zatopit je základem toho, abychom v něm mohli spokojeně bydlet. Zima a chlad není nic, o co bychom doma stáli a tak s topnou sezónou přichází i starosti o to, aby bylo doma teplo. Peletky jsou řešení, které je pohodlné a ušetří vám čas.

Bez denního dohledu
Kotle na tuhá paliva, zejména na uhlí, mají už dny své slávy za sebou. Domácnosti přechází na šetrnější verze a také na jiné druhy paliva. Kotle na dřevní peletky jsou velmi oblíbená volba z mnoha důvodů. Dřevo je ekologický a tedy obnovitelný zdroj energie a při jeho zpracování vzniká mnoho odpadu ve formě pilin a hoblin. Ty se využívají právě pro výrobu pelet, které se do svého tvaru lisují bez použití jakýchkoli pojiv, lepidel nebo jiných chemických sloučenin. Topení peletami je navíc velmi komfortní, kotel se snadno udržuje a čistí a můžete využít i zásobníky na pelety u kotle. Z nich jsou pelety automaticky dodávány přímo do kotle, tedy se nemusíte starat o přikládání. V porovnání s kotlem na uhlí, kam bylo nutné minimálně dvakrát denně dojít přiložit a jakmile vyhasl, v domě začala být zima, jsou peletky opravdu pohodlným způsobem vytápění domu. Opad je minimální a tak musíte zkontrolovat a případně vysypat popelník jen jednou za několik dní.

Pro atmosféru

kromě běžného vytápění si často doma zařídíme i krb nebo krbová kamna, která nám pomáhají vytvářet doma příjemnou atmosféru. Do krbu i kamen můžete využít dřevěné brikety, které se také vyrábí ze zbytků dřeva při jeho zpracování. Stejně jako pelety se pod vysokým tlakem lisují do požadovaného tvaru menší cihly nebo válce bez použití lepidla, chemických sloučenin nebo pojiv. Díky lisování hoří brikety déle, mají vysokou výhřevnost a jsou šetrné k životnímu prostředí. Velmi dobře se skladují, jsou balené po několika kusech, takže je jde skládat na sebe.

 

Topení dřevěnými briketami a peletami je snadné a pohodlné, produkuje jen minimální odpad. Ušetříte tak čas, který byste museli věnovat skládání uhlí nebo řezání a sekání dřeva a následnému přikládání.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.