Dveře do stavebního pouzdra vypadají elegantně a šetří místo

22.4.2017 | autor: Redakce PŽ

Dveře do stavebního pouzdra vypadají elegantně a šetří místo

Plánujete aktuálně podobu vašeho nového domku, anebo řešíte komplexnější rekonstrukci stávajícího interiéru? V tom případě byste měli přemýšlet nejen o stavebních materiálech a nejrůznějších činnostech realizovaných v rámci hrubé stavby. Ano, vedení elektroinstalace, odpady, přívod plynu a další záležitosti jsou nesmírně důležité! Nelze ovšem zapomínat ani na některé vybavení vnitřních prostor, jež dokáže přinést maximální úsporu místa. Na mysli máme především stavební pouzdra. Tato moderní součást mnohých objektů je sice na první pohled neviditelná, ale z pohledu úspory místa maximálně efektivní. My se v následujících řádcích soustředíme právě na dveře do stavebního pouzdra a odpovíme si na některé zásadní otázky, jež se jich týkají.

Úspora prostoru

Hlavní předností, již dokážou dveře do pouzdra nabídnout, je stoprocentně úspora místa. Standardní interiérové dveře se otevírají na levou či pravou stranu. Tím pádem nelze počítat s prostorem okolo nich. Pravda je taková, že využitý být nezbytně nemusí, přesto se však hodí. Pokud se zde nachází nějaký předmět, může dojít k nechtěné škodě. Jen si vzpomeňte na své děti, kde všude své hračky nechávají! Posuvné dveře se vracejí právě do stavebního pouzdra, takže získáte navíc klidně i další 2 m2. A co bezpečnost? Absence pantů zajistí, že si nebude možné přiskřípnout si prsty, což ocení jistě rodiny s malými dětmi. Právě ony totiž často oblast pantů zkoumají svými prstíky.

Design na jedničku

Máte strach, že by vzhled těchto dveří mohl být fádní? Jakékoli obavy mohou dát za hlavu i odborníci na estetiku! Vybrat si můžete ze spousty variací těchto dveří. Materiálů je k dispozici spousta. Moc hezké jsou modely vyrobené z masivního dřeva, nicméně zaujme určitě i dýha a umělé materiály. Zvolit lze klidně i sklo v kouřové, mléčné, případně čiré podobě.

Stavební pouzdro je třeba řešit už v projektu

Jestli chcete mít v interiéru pouzdra pro posuvné dveře, musíte na tuto skutečnost myslet hodně předem. Do stavebního otvoru se musí zabudovat již při realizaci hrubé stavby. Ještě předtím ale bude nezbytné mít vše zaneseno do projektové dokumentace. Jestliže na vše zapomenete, nevyhnete se bouracím pracím. Při rekonstrukci jsou samozřejmostí.

Typy a rozměry stavebních pouzder

Na trhu existují dva druhy stavebních pouzder. Ten první představují provedení určená do klasické zdi, tedy cihel, případně jiných bloků. Při jejich integraci do stavebního prostoru se používá perlinka a poté je vše zapraveno. Známá jsou také stavební pouzdra do sádrokartonu a dřeva. Ta jsou vybavena speciálními kapsami, díky nimž se efektivně uchytí dle potřeby. A co rozměry stavebních pouzder? Standardně se vybírají pouzdra šířky 100 mm, která se integrují do stěny o šířce 125 mm. Vyrobit si můžete nechat i jiné třeba atypické varianty. Každý interiér je odlišný a vyžaduje zcela specifické dveře.

Tři druhy posuvných dveří

Moderní interiérové dveře do stavebního pouzdra lze volit ve třech základních podobách. Jde o modely:

- jednokřídlé zasouvající se na jednu či druhou stranu,

- dvoukřídlé zasouvající se v obou směrech,

- dvoukřídlé zasouvající se v jednom směru.

Dbejte na kvalitu dveří i pouzder

Pokud uvažujete o nákupu dveří do stavebního pouzdra, rozhodně se vyplatí volit značkové modely. Na trhu existuje spousta prodejců a ne každý dokáže nabídnout časem prověřenou kvalitu. U pouzder vsadíte na jistotu, jestliže zvolíte značku Eclisse. Spousta zajímavých posuvných interiérových dveří najdete v portfoliu firmy Mand CZ s.r.o. Kombinace zmiňovaných značek se určitě vyplatí, jelikož získáte stylové a funkční dveře, které vydrží takřka navěky.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.