Jak pečovat o trávník

17.8.2015 | autor: Redakce PŽ

Jak pečovat o trávník

Upravený a zdravě vypadající trávník je vizitkou majitele domu. Krásný a svěže zelený trávník dává jasně najevo, že je o něj správně pečováno a že je majetkem zodpovědného a pečlivého člověka. Jak se správně starat o trávník, aby vypadal dokonale?

Vlastní péče nebo využití profesionálních služeb?

Jste pracovně vytížení, máte málo času, ale přesto chcete mít krásný trávník? Využijte profesionální služby firmy Aleš Bula, která nabízí péči o trávník,. Volný čas využijete na cestování nebo trávení času s rodinou a váš trávník bude v rukou profesionálů vypadat nádherně. Zahrady Bula nabízí výsev trávníku i komplexní péči o vzrostlý trávník. Samozřejmostí jsou nabízené poradenské služby pro péči o trávník, vhodný výběr osiva a další.

Chcete se o svůj trávník starat sami? Podívejte se na několik tipů, jak na to.

Když chcete být pyšní na to, že zelený a upravený trávník je vaším dílem, pusťte se do toho sami. Prvním krokem je příprava půdy pro trávník. Půda by měla být kvalitně propracována až do hloubky 15 cm. Na určené ploše je nutné odstranit plevel, ať už mechanicky nebo chemicky. Do půdy zapravíme vhodné hnojení pro trávníky.

Výsev trávníku

Pokud máme připravenou plochu, můžeme se vrhnout na samotný výsev travního osiva. Důležitý je výběr správných semen vhodného druhu trávníku, který se hodí do našich podmínek. Na vlhké a podmáčené plochy ve stínu se hodí jiné osivo, než například na suché slunečné prostranství. Po výsevu je důležité udržovat plochu vlhkou a často kropit vodou, aby půda úplně nevyschla.

Pravidelná péče o trávník

Již vzrostlý trávník pravidelně zavlažujeme a jednou za čas přihnojíme. Zavlažován neprovádíme za plného slunce, aby nedošlo k popálení rostlin. Sekáme dle potřeby. Vhodné je nechávat na drobno posekané kousky trávy ležet na trávníku. Dojde k přirozenému mulčování a část živin se snadno vrátí zpět do půdy. Jednou za čas provedeme vertikutaci, která trávník provzdušní a umožní mu lépe růst.Pravidelně odstraňujeme nežádoucí plevel a osazujeme místa, kde byla tráva vyšlapána nebo jinak poškozena. Péče o trávník vyžaduje pravidelnost a pro dokonalý trávník je důležité nic nezanedbat,Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.