Jak snížit náklady na energie?

14.7.2017 | autor: Redakce PŽ

Každoročně se náklady na provoz domácnosti zvyšují, a tak není divu, že se lidé snaží všemožně vymyslet, jak alespoň trochu ušetřit. A když zároveň s tím ještě můžete šetřit životní prostředí a přírodu, je to dvojnásobná výhra. Pro začátek můžete začít s tím, že zbytečně nesvítíte, šetříte vodou a vypínáte spotřebiče. Dá se ale rozhodně udělat i více.

Úsporné bydlení

Úsporné, či dokonce pasivní bydlení je velkým tématem a zároveň hitem dneška. Nejen že šetří vaše finance, ale také je mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Tím nejdůležitějším je zřejmě zvolený stavební materiál. Ověřeným materiálem totiž postavíte celou hrubou stavbu, nemusíte jej ani dodatečně nijak zvlášť zateplovat, a právě díky jednovrstvému zdění se stavba počítá jako nízkoenergetická. Úsporné bydlení se dá realizovat několika možnými způsoby, buď začnete od podlahy a přestavíte celý dům naráz, nebo začnete pozvolna a budete rekonstruovat postupně. V obou případech se však neobejde bez prvotní finanční investice, jakou je například půjčka, která se vám však postupně vrátí.

Modrá pyramida

Pokud jste se tedy rozhodli, že nové úsporné bydlení je to pravé pro vás a chcete jej realizovat ve svém stávajícím domě, ale v současné době nemáte dostatek financí, nezoufejte. Určitě navštivte buď internetové stránky, nebo přímo pobočku Modré pyramidy. Pro financování vašeho nového bydlení si můžete velmi snadno sjednat například úvěr ze stavebního spoření, ten navíc u Modré pyramidy získáte s pevnou úrokovou sazbou, to znamená, že se vám v průběhu let nebude měnit jeho výše. Navíc vedení úvěru je zcela zdarma a pro jeho získání nemusíte dokládat výši vašeho příjmu. Na internetu najdete také velmi přehlednou aplikaci s názvem hypoteční kalkulačka, kde jednoduše zjistíte, jakou cílovou částku si máte vytyčit s ohledem na váš příjem.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.