Jak ušetřit za energie? Pořiďte si tepelné čerpadlo

24.3.2021 | autor: Redakce PŽ

Moderním způsobem vytápění jsou tepelná čerpadla. Ta jsou vhodná pro rodinné domy i velké průmyslové budovy. Jde o efektivní technologii s výbornou účinností a velmi malými ztrátami, což je velký rozdíl hlavně v porovnání s jinými variantami vytápění. Jaké jsou další důvody, proč se rozhodnout právě pro tepelné čerpadlo, a kam je vhodné? To se dozvíte v tomto článku.

Nižší účty za energie

Pokud plánujete stavbu nového domu, nebo řešíte rekonstrukci, je ideální chvíle na promyšlení metody vytápění. Z dlouhodobého pohledu je právě tepelné čerpadlo velmi výhodnou investici. Umožňuje totiž snížit účty za vytápění až o celých 75 %, což je v případě ročního vyúčtování již velký rozdíl, který se postupně nasčítá. Navíc jde o zhodnocení nemovitosti, protože i případní další kupci jistě ocení tento šetrný a cenově výhodný způsob vytápění.

Snadné ovládání a využitelnost v komerčních objektech

Jenže tepelná čerpadla pro rodinné domy rozhodně nejsou jedinou variantou, jak se dá tento unikátní způsob vytápění využít. Jde totiž o vhodnou volbu i pro komerční prostory. Taková tepelná čerpadla pro průmysl totiž sníží náklady, a navíc pomohou vytvořit více ekologický provoz. Předností moderních modelů MasterTherm je i snadné ovládání přes aplikaci, kde je možné kontrolovat jednotlivá nastavení a provádět případné změny během pár minut.

TIP: Tepelná čerpadla nabízí dlouhodobě nejlevnější náklady na teplo.

Šetrné k životnímu prostředí

Kromě ekonomické úspory nabízí vytápění s pomocí tepelného čerpadla i další velkou výhodu v podobě šetrnosti k životnímu prostředí. Je to dáno hlavně velkou účinností, která je až čtyřnásobná v porovnání s jinými druhy vytápění. Zároveň se zde nevytváří žádné pevné nečistoty, jako jsou popílek či plyny s obsahem oxidu uhličitého. Používáním tepelného čerpadla tak myslíte na budoucnost celé planety.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.