Jak velkou dotaci mohu dostat při stavbě dřevostavby?

29.7.2022 | autor: Redakce PŽ

Jak velkou dotaci mohu dostat při stavbě dřevostavby?

Státní dotační program Nová zelená úsporám vychází vstříc nejen majitelům současných staveb, ale také lidem, kteří se rozhodli postavit si dům nový. Jak je to v případě dřevostaveb?

Půl milionu není zrovna málo

Pokud si postavíte nízkoenergetické domy na klíč, máte jistotu, že dosáhnete na maximální výše jednotlivých dotačních programů. Správnou kombinací úsporných řešení budete mít pro svou stavbu jistotu, že se během vyřizování dotací dostanete na nejvyšší možné částky. Dřevostavby na klíč vše vyřizují za vás, vy se tedy nemusíte začít probírat esenciálními body, které dotační programy představují. Na stavbu nového domu získáte od státu půl milionu korun.

Vlastní sluneční elektrárna

Až sto padesát tisíc získáte v rámci programu Nová zelená úsporám například v případě, kdy se rozhodnete na svém novém domě mít vlastní sluneční elektrárnu. S tímto systémem ušetříte elektrickou energii a budete získávat elektřinu ze své vlastní střechy. Přebytky uskladníte v systému baterií, který napájí spotřebiče i v době dlouhosobě nepříznivého počasí. Nebo přebytky prodáte do sítě. Časem zjistíte, že jste nezávislí na stále se zvyšujících cenách elektrické energie.

Stínicí technika jako něco podřadného?

Projděte si dobře dotační program a zjistíte, že můžete získat finanční podporu skutečně na mnoho projektů. Například domy, u kterých se realizuje zateplení fasády, mají také možnost požádat o dotaci na stínicí techniku. Jsou to právě venkovní žaluzie, kdo se stará o další úsporu energií v zimě i v létě. V létě ušetříte za klimatizaci, v zimě za vytápění domu. Na stínicí techniku můžete dostat dotaci ve výši několika tisíc korun.

Novostavba znamená použití moderních a funkčních technologií, které jsou dostupné pro všechny. Například použití některého z tepelných čerpadel je dobrou volbou pro novostavby. Na tepelné čerpadlo získáte dokonce dotaci ve výši až několika desítek tisíc korun. Od té doby jen šetříte.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.