Jak zabezpečit dům

11.4.2009 | autor:

Jak zabezpečit důmDomov je místem, kde se chceme cítit příjemně a relaxovat. Je tedy přirozené, že ochraňujeme naše domy před vnějším nebezpečím, abychom si tak pojistili klid a bezpečí během odpočinku. V okolí domu na nás číhá menší i vážnější nebezpečí, zejména když jsme my nebo některý z našich sousedů na dovolené.

Alarmy

V dnešní době nám technologie umožňují zjistit dění okolo domu, i když nejsme zrovna přítomni. Tyto bezpečnostní systémy používají pohybové senzory a spouštěcí alarmy. Navíc dokáží vytočit přednastavená telefonní čísla, jakmile zachytí nějaký pohyb. Osoba, která na toto reaguje, může buď začít odposlouchávat, vysílat varování nebo zneškodnit alarm, pokud se nebezpečí dále neprojeví.

Bezpečnostní kamery

V případě, že do vašeho domu neustále vstupuje spousta lidí, ať již známých či různých řemeslníků a vy si nejste jisti jejich důvěryhodností, můžete si do domu nainstalovat kameru. Takové moderní kamery se vyrábějí v různých formách a tvarech, takže vypadají jako normální vybavení domácnosti, například hodiny, rostliny, kalkulátor, DVD přehrávač a tak dále. Bezpečnostní kamery oceníte také v době, kdy potřebujete mít dohled nad nemocným dítětem nebo jinými zraněnými lidmi, které ošetřujete.

Vyvarujte se obvyklých chyb

Ať už máte zabezpečovací systém, nebo ne, snažte se vyhnout několika typickým chybám, kterých se běžně dopouštíme. Nejčastějším pochybením je schovávání klíčů blízko domu, například pod rohožku, do skalky nebo nad dveře. Buďte si jisti, že zloději jsou s tímto zvykem velmi dobře seznámeni. Ačkoliv toužíte po soukromí, pro bezpečí vás a vašeho majetku je nejlepší soused, který vidí do zahrady a před dům. Dalším častým prohřeškem je nedostatečné a nepříliš časté obnovování softwaru zabezpečovacího systému. Občas se také stane, že ho zapomeneme zapnout. Proto pozor na to!


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.