Jak zastínit interiér? Na výběr máte nepřeberné množství možností

29.8.2022 | autor: Redakce PŽ

Jak zastínit interiér? Na výběr máte nepřeberné množství možností

Přemýšlíte o volbě vhodného stínění do svého obývacího pokoje, kuchyně, ložnice či kanceláře? Ale nevíte, jaký typ stínění si zvolit? V současné době je nabídka interiérového stínění opravdu široká, tudíž se není čemu divit. Nehledě na to, že každý typ stínění nabízí něco jiného. Proto vám přinášíme tipy na nejoblíbenější druhy stínící techniky a popis jejich výhod a nevýhod. 

Horizontální žaluzie jsou nejběžnějším typem zastínění

Mezi nejběžnější typ zastínění se bezesporu řadí horizontální žaluzie. Jedná se o nestárnoucí klasiku stínění, jejíž výhodou je především nízká cena, snadná montáž a kvalitní stínící efekt. Díky lamelám lze také regulovat množství světla, které chceme nechat proniknout do místnosti. Za nevýhodu horizontálních žaluzií je oproti jiným typům stínění považován především jejich nemoderní vzhled.

Vertikální žaluzie jsou vhodné pro zastínění velkých ploch

Dalším oblíbeným typem stínění jsou vertikální žaluzie, které nabízejí vzdušné a moderní zastínění interiéru. Jejich předností je především moderní vzhled a široká nabídka barev, díky čemuž je lze snadno sladit s celkovým vzhledem interiéru. Pro vertikální žaluzie je charakteristická snadná údržba, k čištění postačí vlhký hadřík či vysavač. Vertikální žaluzie jsou vhodné i pro zastínění velkých ploch. Nevýhodou je, že silný průvan může žaluzie poničit.

Látkové žaluzie plisé lze využít i pro atypická okna

Látkové žaluzie plisé patří v současné době mezi velice žádaný a oblíbený typ stínící techniky, jelikož disponují elegantním vzhledem. Látkové žaluzie plisé si lze pořídit v mnoha barvách. Jejich hlavní výhoda je spatřována především v tom, že je lze využít na jakýkoliv typ oken, včetně atypických. Nevýhodou je, že nedokáží poskytnout úplnou tmu v interiéru.

Textilní roletky den noc jsou populární

Textilní roletky den a noc získaly popularitu zejména v posledních letech, jelikož v sobě snoubí vlastnosti žaluzií i rolet. Textilní roletky den a noc jsou tvořeny 2 střídajícími textiliemi, z nichž jedna je průsvitná a druhá neprůsvitná. V rámci toho si lze zvolit různou míru zastínění. Jejich výhodami jsou možnost nastavení zastínění, snadné čištění, bohatost barev a estetický vzhled.

K zastínění interiéru můžete dále využít bambusové roletky, dřevěné žaluzie apod.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.