Je výhodnější demolice nebo rekonstrukce?

30.6.2019 | autor: Redakce PŽ

Je výhodnější demolice nebo rekonstrukce?

Zdědili jste dům po prarodičích nebo jste si koupili pozemek se starým domem na něm? Nabízí se otázka, co s ním. Je lepší dům rekonstruovat nebo zbourat a na jeho místě postavit novostavbu úplně novou, zcela podle vašich představ? V mnohých diskuzích na internetu se dočtete, že je lepší všechno zbourat. Jiné diskuze však hovoří o tom, že se vyplatí do domu spíše investovat. Nabízí se tedy otázka, co je výhodnější? Pro odpověď nemusíte chodit daleko, víme, co výhodnější skutečně je.

Vše se odvíjí od stavu budovy

Jestli je výhodnější demolice nebo rekonstrukce, to je otázkou, jejíž odpověď se vždy odvíjí od stavu budovy, které se to týká. Pokud je narušená statika domu nebo jsou porušené základy či zdi, které jsou navíc plné vlhkosti, rekonstrukce rozhodně nepřichází v úvahu.

Velice často jsou staré odkoupené nebo zděděné domy opravdu ve špatném stavu, proto jsou demoliční práce tím nejlepším možným řešením. Důvodem toho, proč se do rekonstrukce neinvestují peníze, je nízká technická úroveň, také kvalita stavby nebo její zanedbanost, často také nevyhovují tepelné parametry obvodových zdí či nevyhovuje vytápění a elektroinstalace.

Samozřejmě s odpovědí, zdali stavbu rovnou strhnout nebo jestli ji zrekonstruovat, vám může pomoct odborník, který stavbu pořádně prohlédne a vyhodnotí její stav.

Demolice jako cesta k vysněnému bydlení

Jelikož většina starých, odkoupených nebo zděděných bytů bývá v hrozném stavu, nastupuje firma KT - ekologické domy s.r.o. a nemovitost strhne. Mnozí lidé se však demoličním pracím snaží vyhnout, jelikož to obnáší také nějaké náklady, které nejsou malé. Náklady se při demolici týkají stržení stavby, odvozu suti a dalšího materiálu, také následného vyklízení a zplanýrování pozemku. Přesto je to všechno cestou, kterou je třeba ujít, abyste bydleli ve svém vysněném domově.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.