Kam na chatu s malými dětmi

30.6.2022 | autor: Redakce PŽ

Kam na chatu s malými dětmi

Pronájem chalupy, když cestujete na dovolenou s malými dětmi, se zdá jako ideální řešení. Užijete si dokonalé soukromí a klid, můžete bez omezení využívat veškeré vybavení, které chalupa nabízí, a jako rodina se stmelíte. Lokalita je zcela ve vaší režii, nejžádanější oblasti pro pronájem chaty s bazénem na rodinnou dovolenou jsou jižní Čechy, Šumava, Český ráj a jižní Morava.

Vybavení, které děti zabaví

Podívejte se, co nabízí samotná chata. Máte zájem o pronájem chaty u vody, nebo byste raději měli chatu s bazénem jen pro sebe? Nabízí nějaké atrakce pro děti, například v podobě dětského hřiště nebo alespoň skluzavky a houpačky? Najdete v okolí pískoviště, trampolíny nebo lanové centrum? Všechno toto nadstandardní vybavení vaše děti zabaví a vám poskytne chvíli odpočinku a poslouží i ve chvílích, kdy se vám nebude chtít vymýšlet program.

Výlety do přírody i za památkami

Prozkoumejte širší okolí. Jiné vyžití nabídne chata na samotě, jiné chalupa na okraji malého města nebo vesnice. Pokud chcete spíše podnikat túry přírodou, zkuste chatu v horách, možností pro krásné procházky bude nespočet. Terén ale může být pro velmi malé děti příliš náročný. Poznávací výlety po památkách se vám budou zase lépe podnikat z chaty poblíž historického města.

Pokud máte malé děti, vsaďte na zvířátka. Ať už se v okolí chaty bude nacházet obora s koňmi a možností vyjížďky, stádo krav nebo ovcí, biofarma anebo třeba zoologická zahrada, vaše děti budou nadšené.

Dost místa pro všechny

Ujistěte se, že je chata dostatečně velká pro celou vaši rodinu. Samostatný pokoj by měly mít děti i vy jako rodiče, případně jiní dospělí příbuzní. Pokud je mezi dětmi větší věkový rozdíl, zvažte, zda by nemělo starší z nich mít vlastní pokoj. Dovolenou řešte s předstihem, jinak už byste nemuseli najít vhodné místo k pronájmu. Po ubytování na chatě nebo na chalupě je velký zájem, a především levné chaty k pronájmu mizí jako první.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.