Kam zasadit solitérní strom v okrasné zahradě

28.12.2017 | autor: Redakce PŽ

Kam zasadit solitérní strom v okrasné zahradě

Pyšníte se okrasnou zahradou a plánujete do ní zakomponovat i solitérní strom? V tom případě je důležité zvážit, kde bude stát. Přeci jen solitéra by měla přitahovat pozornost všech návštěvníků, a proto se vyplatí její výběr i následné zasazení neuspěchat.

Umístění v zahradě

Ve většině zahrad bývá samostatně stojící okrasný strom doplněn pouze o velmi nízké půdopokryvné rostliny nebo mechy. Pokud byste tento prvek rádi nějakým způsobem zvýraznili, můžete sáhnout po oblázkové ploše kolem paty stromu. Pěkně se bude takový strom vyjímat i u vodní plochy. Prostřednictvím zrcadlení totiž strom rovněž zvýrazníte.

Pokud máte v zahradě nějaké další výrazné prvky, můžete zvážit jejich doplnění právě o samostatně stojící strom. Hodit se bude například vedle lavičky, lampy, výrazné sochy nebo třeba barevně natřeného mostu přes zahradní jezírko. Fantazii se meze nekladou.

Pozor si však dávejte v případě, kdy plánujete do jedné zahrady zasadit solitérních stromů více. Mohlo by tak totiž velmi snadno docházet ke tříštění pozornosti ze strany návštěvníka. Pokud se pro toto řešení přeci jen rozhodnete, vždy si rozvržení zahrady důkladně promyslete.

Výběr okrasného stromu

Pokud jste prozatím ve fázi vybírání okrasného solitérního stromu, jistě oceníte několik tipů. V prvé řadě lze doporučit vybírat spíše z jehličnanů. Ty přeci jen zůstávají zelené po celý rok a rovněž i jejich péče je mnohem jednodušší než v případě stromů listnatých.

Sáhnout například můžete po jalovci čínském. Ten vás ohromí svojí modravou barvou a vůní, kterou oceníte při letních posezeních v zahradě. Velmi často lidé sáhnou i po borovici, která poskytuje příjemný stín. A další možnou variantu symbolizuje například tis červený, který vás ohromí svojí nevšední žlutozelenou barvou.

Více informací o okrasných stromech najdete na www.okrasne-stromy.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.