Kompletní výbava pro údržbu kanalizace

14.9.2016 | autor: Redakce PŽ

Kde bychom dnes byli bez fungující kanalizace? Pro obyvatele měst je to nepředstavitelné, ale v České republice stále existují desítky vesnic, které nemají vlastní kanalizační systém. Důvodem jsou peníze a čas – náročná je nejen výstavba, ale i údržba kanalizace.

Své by o tom mohla vyprávět firma I.B.O.S. EU a.s., která už přes dvanáct let vyrábí a prodává techniku na čištění, monitorování, opravy a frézování kanalizace. V současné době má zastoupení v jedenácti zemích, kde zajišťuje prodej i servisní činnost zařízení používaných na údržbu odpadního systému. Je jich skutečně mnoho.

Veřejnost si v souvislosti s údržbou kanálů vybaví nejspíš jen tzv. hovnocuc. Fekální vůz či fekální nástavba opravdu patří mezi základní vybavení z kategorie sací techniky. Kapalina je dovnitř nasávána pomocí podtlaku v nádrži.

Tlak se využívá i u další techniky určené k čištění kanalizace. Při vysokotlakém čištění jsou zanesená místa čištěná proudem vody pod vysokým tlakem, čímž se odstraní všechny ucpávky a usazeniny. Dále se používá mechanické čištění pomocí rotačního a posuvného pohybu čisticích spirál.

Potrubí je nutné monitorovat a zkoušet

Prasklé kanalizační potrubí není ničím příjemným, proto je vhodné monitorování kanalizace pomocí kamer. Dnešní technologie už jsou na takové úrovni, že je možné vyslat do potrubí kameru na podvozku a ovládat ji na dálku. Pravidelnou kontrolou se dá předejít havarijním situacím.

Staré rozvody je občas dobré také zkontrolovat. Kontroly se provádí formou tlakové zkoušky. Zařízení si samo sleduje údaje a vyhodnotí výsledky, zda potrubí vyhovuje předpisům.

Nejsložitějším úkonem jsou opravy kanalizace. Je možné je provádět bez výkopů, což je levnější varianta. Dovnitř se zavede tzv. rukáv, který díky chemické reakci získá tvar porušeného potrubí.

Jak jistě vidíte, údržba kanalizace je nakonec docela věda. Chcete-li se o ní dozvědět více, kontaktujte firmu I.B.O.S EU a.s.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.