Kondenzační kotle šetří peníze i životní prostředí

29.1.2015 | autor: Redakce PŽ

Potřebujete si pořídit nový kotel? Chcete při jeho provozu ušetřit? Kdo by nechtěl. Aktuálně máte v této oblasti k dispozici různé druhy kotlů, my se ovšem zaměříme pouze na jediný.

Seznamte se s kondenzačními kotli

Možnost ušetřit existuje v podstatě u všech druhů těchto zařízení, tedy jak v případě elektrokotlů, tak kotlů na tuhá paliva či na plyn. Na tomto místě se ale zaměříme na šetrné kondenzační kotle, které jsou v tomto ohledu velmi zajímavou volbou. Jde totiž vlastně o variantu plynového kotle, jenž dokáže snížit spotřebu plynu až o 30 % a zároveň snížit i emise škodlivin, takže je rovněž šetrný k životnímu prostředí.

Je ovšem třeba dodat, že kondenzační kotle jsou dražší. Počáteční investice je proto vyšší, nicméně následně se Vám vrátí při používání. Proč jsou vlastně tak účinné? To si objasníme, když uvedeme, na jakém principu pracují. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že se jedná o kondenzaci neboli kapalnění, což je přeměna plynu na kapalinu (opak vypařování), při které zároveň dochází k uvolňování kondenzačního tepla.

Chcete ještě více ušetřit? Pořiďte si akumulační nádrž

Při provozu kotle lze ušetřit ještě více. Můžete si kupříkladu pořídit akumulační nádrž, tedy zařízení, do něhož lze z různých zdrojů ukládat přebytky tepelné energie až do doby, kdy budou potřeba. Akumulační nádrže jsou tedy rovněž ekonomické a ekologické a navíc mají pozitivní vliv na životnost jednotlivých zařízení. Pokud jsme Vás zaujali, navštivte e-shop Topenilevne.cz a můžete si již nyní pořídit jak kondenzační kotel, tak akumulační nádrž.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.