Kvalitní židle do kanceláře má své jasně dané parametry

28.2.2018 | autor: Redakce PŽ

Vybíráte si komponenty do svého pracovního koutku v bytě nebo do kanceláře? Pak vězte, že zdraví máte jen jedno a nevhodný výběr ideální židle k PC může znamenat i katastrofu pro vaše záda a krční svalstvo. Je třeba vzít v potaz nejen doporučení ze strany lékařů, ale i designové provedení. Už jen proto, že do každého prostoru se hodí něco jiného. Okřídlené tvrzení o sto lidech a sto chutích tu prostě platí beze zbytku!

Osm hodin práce denně v kanceláři, to si prostě žádá maximum pohodlí

Budete na židli sedět jen zhruba hodinu denně? Nebo naopak plně využijete celou pracovní dobu? To je důležité si pečlivě promyslet ještě před tím, než vůbec židli pořídíte. Kancelářské židle budou dobrá volba, už jen kvůli tomu, že jsou polohovatelné a můžete si k nim také pořídit kvalitní opěrky hlavy nebo područky. Po práci, která zabere třeba deset hodin – což zná každý programátor nebo manažer – je prostě vhodné si občas ulevit tím, že si položíme hlavu do měkkého polštáře a odpočineme si. Pokud máte dlouhodobé problémy se zády, je právě zdravotní židle to pravé. Ergonomičnost, kterou jen tak něco nepředčí a maximální nastavitelnost opěrek. Tyhle modely si prostě zamilujete!

Nejen pro mladší ročníky je tu výškově nastavitelný sedák

Židle nemusí zůstat v téže výšce celé roky, můžete si ji přizpůsobit. Moderní výrobci nabízí nastavitelný sedák, který přijde vhod hlavně ve studentských pokojích. Třináctiletý student může začít používat židli, kterou si po roce nebo dvou trochu zvýší – proč kupovat zbytečně novou, chtělo by se říci, že? Bez kvalitní kancelářské židle uděláte jen polovinu obvyklé práce, a navíc vás bude pořádně bolet za krkem, o zádech už vůbec nemluvě. Věnujte se proto výběru na maximum a nebojte se zainvestovat i několik tisíc korun, vyplatí se to!

 

Vybíráte si komponenty do svého pracovního koutku v bytě nebo do kanceláře? Pak vězte, že zdraví máte jen jedno a nevhodný výběr ideální židle k PC může znamenat i katastrofu pro vaše záda a krční svalstvo. Je třeba vzít v potaz nejen doporučení ze strany lékařů, ale i designové provedení. Už jen proto, že do každého prostoru se hodí něco jiného. Okřídlené tvrzení o sto lidech a sto chutích tu prostě platí beze zbytku!


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.