Možnosti využití dřeva v našich interiérech

25.3.2015 | autor: Redakce PŽ

Dřevo je již po desetiletí materiálem, který má v našich interiérech své jasně dané místo. Je tedy jasné, že ho do interiérů zařazujeme i nyní. Důvody, jsou zřejmé, a tak pokud bychom měli zmínit ty hlavní, jedná se určitě o:

·         Celkovou kvalitu dřeva

·         Dokonalý vzhled

·         Vysoká odolnost

·         Dlouhá životnost

·         Příjemný teplý materiál

Pokud začneme zmiňovat jednotlivé možnosti, je ideální začít třeba u našich oken. Ačkoliv nejrozšířenějším materiálem je dnes plast, rozhodně to neznamená, že si nemůžeme pořídit certifikovaná okna i ze dřeva. Ty nabídnou nejenom dokonalý vzhled, ale samozřejmě i další pozitiva, jako jsou dobré izolační vlastnosti, nebo poměrně nenáročnou běžnou údržbu, nebo bezproblémové fungování.

Ze dřeva je i nejlepší nábytek

Stejně tak ale dřevo využijeme i ve chvíli, kdy si chceme náš interiér vybavit zcela novým nábytkem. I zde samozřejmě oceníme jeho vlastnosti, jako je například vzhled, nebo také dlouhá životnost. A možností je na několik desítek, a to od běžných skříní, přes komody, postele, kuchyně, až po ergonomické jídelní židle, jídelní stoly a desítky dalších možností. Důležité kritérium výběru je samozřejmě kvalita použitého dřeva, jeho vzhled a v neposlední řadě také cena, na kterou dnes hledí stále více lidí.

Dřevo je i dobrým izolantem

Stejně tak může dřevo posloužit i ve chvíli, kdy chcete zlepšit zvukovou izolaci vašeho bytu. A to jak v případě, kdy vás ruší sousedé, tak i v případě, kdy vy můžete rušit je samotné. A ideální příklad? Určitě známé a vyhledávané ekologické desky Wolf. Jejich pozitivní vlastností jsou totiž právě ony izolační vlastnosti, ale stejně tak i schopnost regulace vzdušné vlhkosti, čímž mohou zajistit bezproblémové klima v interiéru, a to po dobu celého roku – tedy ať je léto, nebo ať je třeba zima a mrazy. Dnes proto tento materiál patří mezi jeden z těch, které jsou nejvyužívanější nejenom u nás.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.