Na výměnu oken i zateplení je možné získat dotace

31.3.2021 | autor: Redakce PŽ

Na výměnu oken i zateplení je možné získat dotace

V době panujícího koronaviru se většina lidí snaží šetřit. A to má za následek jediné - rekonstruují a modernizují své příbytky a obohacují je o úsporná zařízení, která ke snížení energetické náročnosti domů přispívají. Kromě investice do fotovoltaiky nebo do tepelných čerpadel se také získávají dotace na zateplení nebo dotace na výměnu oken. Podle posledních statistik však ne všichni na tyto jednorázové finanční příspěvky dosáhnou. Aktuálně chybí asi miliarda. Jinými slovy – toky peněz vysychají.

Což se dalo očekávat. Schodek státního rozpočtu je velmi vysoký a očekává se, že se bude ještě zvyšovat. Stát nyní vyplácí příspěvků více než kdy dřív, a to kvůli opatřením, která jsou v zemi nastolena v rámci boje s koronavirem. Pokud i v současné době chcete přece jenom dotaci získat, obraťte se na odborníky v oboru, kteří dotaci zprostředkují.

Na dotace často nedosáhnou investoři

Podle posledních statistik na dotace nedosáhnou často investoři než běžní smrtelníci. Bohužel ministerstvo pro místní rozvoj vzkazuje majitelům bytových jednotek, družstvům nebo společenstvím vlastníků bytových jednotek, že víc se přidat už nemůže. Jak již bylo obrazně řečeno - toky vysychají.

Jelikož mnohé investoři na dotace nedosáhnou, budou nuceni své projekty odložit nebo na nějakou dobu zastavit.

Chybí miliarda

Jak již bylo také zmíněno, aktuálně chybí zhruba miliarda. Kdyby bylo nabízených prostředků o miliardu více, pravděpodobně by se uspokojili všichni zájemci žádající o dotaci na zateplení. Ministerstvo však přidat více nemůže. Ve státní kase finance nejsou, stejně tak je nemá ani Evropská unie, která je hlavním sponzorem programu Nová zelená úsporám.

Jednotlivcům, kteří by chtěli zateplit své rodinné domy, se však zatím vychází z většiny vstříc. Proto požádejte o dotaci i vy dřív, než program dojde ke svému konci.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.