Napadlo by vás, že topení uhlím dokáže být čisté? Zajistí to uhelné brikety

24.7.2020 | autor: Redakce PŽ

Díky uhelným briketám dokážete využít všechny výhody topení uhlím, a ještě topit zcela čistě. Dokonce ekologicky. Takto zpracované uhlí totiž eliminovalo všechny nevýhody tohoto druhu topiva.

Jak se uhelné brikety vyrábí?

Uhelné brikety se vyrábí z hnědého nebo černého uhlí vysoké kvality. To se rozemele na prach a dojde k jeho odsíření. Síra je považována za škodlivý prvek a je to jeden z hlavních důvodů, proč má topení klasickým uhlím špatnou pověst. Brikety jsou však s minimem zbytkové síry a při lisování a sušení v uhelných briketách nezbude ani zbytková voda. Pokud tedy uhelnými briketami topíme správně, je topení ekologickým, nekouří a nesmrdí.

Uhelné brikety v praktickém balení

K topení uhelnými briketami nepotřebujete uhelný sklep. Ty se totiž dodávají prakticky zabalené po 10 kg. Buď pouze stažené plastovou páskou, balené ve folii či v papírových pytlích. Manipulace s takto balenými uhelnými briketami je čistá a snadná skutečně pro každého. I pro ženy a starší lidi. Brikety na zimu stačí uskladnit v suchém prostředí.

TIP: Tepelná čerpadla jsou nejvýhodnějším zdrojem tepla.

Naučte se topit uhelnými briketami

Pro topení uhelnými briketami se hodí běžná kamna, krby i krbová kamna. Měla by být s roštem. Pro správné hoření uhelných briket je totiž důležité přivádět do topeniště spodní vzduch. Ten je potřebný především k rozhoření briket. Nejdříve je nutné vytvořit základ se žhnoucích uhlíků. K tomu se používá dřevo. Uhlíky se prohrábnou, aby roštem propadl popel a na uhlíky se vloží uhelné brikety. Dokud nezačnou hořet, je nutné nechat spodní přívod vzduchu naplno otevřen. Uzavře se, až když brikety kvalitně chytnou. Spodní přívod vzduchu je nutné otevřít i při každém přikládání uhelných briket.

Kupte si uhelné brikety uznávaných značek

Na trhu je více značek uhelných briket, avšak nejprestižnějšími jsou německé uhelné brikety Rekord a Union (Heizprofi). Koupíte je v e-shopu Uhelnebrikety.cz. Ano, i nákup topiva je dnes zcela běžný online. Právě nyní nabízí e-shop uhelné brikety za výhodnější mimosezónní slevy. Jak ale vyřešit dopravu? S tou si nemusíte lámat hlavu. Při nákupu uhelných briket už od jedná palety je jejich doprava kamkoliv po České republice zcela zdarma.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.