Nástěnná klimatizace, nebo mobilní? Která je vhodná pro vás?

16.8.2019 | autor: Redakce PŽ

Nástěnná klimatizace, nebo mobilní? Která je vhodná pro vás?

Američtí meteorologové potvrdili, že letošní červenec 2019 byl zcela nejteplejším měsícem, jaký naše planeta zažila od doby, kdy se uskutečňuje měření teplot, tedy od roku 1880. Pořád váháte, jestli není klimatizace přepych? Pokud ne, podívejte se, jestli je pro vás vhodná nástěnná klimatizace, nebo ta mobilní.

Nástěnná klimatizace je řešení bez kompromisů

Moderní klimatizace do rodinných domů by měly být rozhodně implementovány do interiéru. Instalovat nástěnnou klimatizaci je sice nejjednodušší při stavbě či rekonstrukci, příliš zásahů vás však čekat nebude, ani když ji budete montovat do stávajícího bydlení. Výhody rozhodně předčí pár nepříjemností, které vás při instalaci budou čekat. Kvalitní nástěnná klimatizace se nabízí v mnoha designech a dokáže nenápadně splynout s interiérem. Nepříjemnost, která vás čeká, je, že musí být vyvedena do venkovní jednotky. Jde však pouze o malé trubky, takže instalace není nerealizovatelná, ale snadná. Do jedné venkovní jednotky jde vyvést i více vnitřních nástěnných jednotek.

Vysoké dnes nejsou ani pořizovací náklady nástěnných klimatizací. Klimatizace umí nabídnout řadu přidaných funkcí. Fungují předně jako tepelné čerpadlo voda-vzduch, takže s nimi lze rovněž topit. Je proto ideálním řešením například při revitalizaci podkroví, kde je dobré zvážit, jestli není právě klimatizace dostatečná, i pokud jde o vytápění těchto prostor.

Mobilní klimatizace – účinná, ale…

Předně musím říct, díky za mobilní klimatizace. Ne všude máme možnost klasickou nástěnnou klimatizaci instalovat. Třeba v panelákových domech a v bytovkách vám nemusí být povoleno instalovat venkovní jednotku. Nebo máte byt pronajatý. V tomto případě dokáže problém s přehřátým interiérem hravě vyřešit mobilní klimatizace. Je to sice poměrně velké zařízení, ze kterého je navíc nutné vylévat kondenzát, ale chladit umí. Další nevýhodou je, že je teplo z klimatizace vyváděno ven přes okno, které musí být v podstatě permanentně pootevřeno.

A jaká je tedy rada na závěr? Jestli máte možnost instalovat do interiéru plnohodnotnou nástěnnou klimatizaci, rozhodně jí dejte přednost. Ale s horkem zabojujete efektivně i s tou mobilní. Takže než se potit, s klidem do ní.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.