Nátěry fasád – proč je nutné natírat fasádu?

21.6.2022 | autor: Redakce PŽ

Chcete, aby byla fasáda vašeho rodinného či bytového domu jako ze škatulky? Starejte se o pravidelné obnovování jejího nátěru!

Fasáda každého domu je vystavována mnoha vlivům – vrtkavému počasí, změnám teplot a vlhkosti vzduchu, UV záření, smogu, usazování nečistot, mechů, řas či plísní… Barva, která chrání povrch fasády, má omezenou životnost – zpravidla maximálně 15 let.

Barva na fasádě má omezenou životnost – nátěr je třeba po čase obnovit

Aby fasáda plnila svoji funkci a její povrch nebyl narušen mikroprasklinami, je potřeba nátěr obnovit. Nátěry fasád provádí ideálně profesionální firma. Kromě toho, že se jedná o práci ve výškách a mnohdy je ke špatně dostupným místům zapotřebí horolezecké vybavení, se jedná o práci vyžadující určitou míru odbornosti.

Na nátěry fasád s lešením nebo horolezeckým vybavením

Výškaři z Plzně natírají fasády na všech typech budov za pomocí horolezecké techniky či lešení. Před samotným nátěrem je nutné fasádu důkladně omýt a očistit od všech povrchových nečistot. Výběr konkrétních nátěrů a barev se odvíjí od lokality i okolních budov. Nachází se dům v blízkosti rušné silnice a hrozí častější znečištění fasády? Je třeba vybrat nátěr, na jehož povrchu se tak neusazují nečistoty a snáze se čistí.

Nátěry fasád skvěle doplní impregnace proti plísním

Vhodně zvolený nátěr v budoucnu tvoří bariéru proti klimatickým i povětrnostním vlivům. Aby nátěr dlouho vydržel, vyplatí se impregnace fasády proti plísním a řasám.

Jak vypadá fasáda vašeho domu? Už by chtěla novou tvář?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.