Není bazén jako bazén

23.8.2018 | autor: Redakce PŽ

Není bazén jako bazén

Vlastnit bazén bylo odjakživa znamení bohatství a luxusu. Během několika posledních let se jeho používání rozšířilo i k běžným méně majetným uživatelům. Jeho pořízení se stalo finančně dostupnějším a spolu s tím se rozvinula i nabídka. Vyznat se ve spleti různých materiálů, tvarů, velikostí či způsobech instalace je poměrně náročné. Pojďme se tedy podívat, kde začít při výběru venkovního bazénu.

Na prvním místě si musíte uvědomit, zda bazén opravdu chcete a zda ho budete využívat. Dále si vyměřte prostor, který mu vyhradíte. Toto významně ovlivní velikost bazénu. Dalším takovým měřítkem velikosti jsou uživatelé. Děti mají jiné požadavky než sportovně založení dospělí. V neposlední řadě rozhoduje o výběru bazénu vaše finanční situace.

Dojem opravdového koupaliště vzbudí bazény vpuštěné do země. Nejdéle vydrží, ale zároveň jsou nejnákladnější. Tyto bazény si můžete buď z větší části postavit sami, nebo si nechat zhotovit bazén na klíč. Jelikož se jedná o stavbu, bude ho třeba ohlásit na stavebním úřadě nebo získat stavební povolení. V případě, že se rozhodnete pro tento druh bazénu, připravte se na rozhodování o materiálu, rozměrech, umístění, způsobu filtrace a ohřevu vody. Všechny tyto faktory navíc ovlivňují, jak náročný bude provoz a údržba postaveného bazénu.

Méně náročné na pořízení jsou bazény se samonosnou konstrukcí. Životnost a kvalita se zde prakticky odvíjí od ceny a materiálu. Tvar těchto bazénů je většinou oválný nebo kulatý. Plastové bazény se nejsnadněji ovládají, ale hrozí zde riziko protržení. Toto odpadá u bazénů z plechu potaženého folií. Pokud u vás hraje roli také vzhled, vsaďte na dřevěnou konstrukci. Dřevo je krásný materiál, který bude ladit s jakýmkoli rodinným domem nebo chatou.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.