Nezabezpečené dveře do sklepa jsou pozvánkou pro zloděje

5.8.2019 | autor: Redakce PŽ

Počet vloupání od roku 2013 podle statistik České policie významně klesá. To proto, že stále zodpovědněji přistupujeme k zabezpečení našich bytů i domů. Pořád totiž platí rčení, že příležitost dělá zloděje. Jak jste na příchod nezvaných hostů připraveni vy? Máte zabezpečeny třeba dveře do sklepa?

České sklepy – lákadlo pro zloděje

Často již máme dobře zabezpečen náš byt, ale stále pokulháváme se zabezpečením sklepních prostor. Přitom právě zde skladujeme mnohdy ty nejdražší věci v domácnosti. Lyžařská výbava pro celou rodinu dnes vyjde výrazně dráž než velkoplošná televize. Nemluvě o kolech a dalších sportovních potřebách, které ve sklepě obvykle končí. A snadno je zloději odnesou. Ze sklepů se ale vykrádá kdeco. Třeba krabice s oblečením. Říkáte si: „Alespoň za mne někdo uklidí“. Jenomže když takto přijdete o oblečení po dětech, třeba o první dupačky, ve kterých jste své dítě vezli z porodnice, může to být docela velká citová ztráta.

Proč si sklepy nezajistíme lépe?

Obvykle se nám do sklepních prostor nechce investovat. Vždyť je to přece „jenom“ sklep. Přistupujeme tak k zabezpečení soukromých sklepů, ale třeba i v rámci družstva či bytového společenství ke společným sklepním prostorům, jako je kočárkárna nebo kolárna. Při vykradení kolárny domu pak může jít škoda do statisíců.

Dobré zabezpečení je garancí proti škodě hned dvakrát

Podle statistik se do vykrádaného objektu zloději dostanou zhruba do pěti minut. Bezpečnostní dveře do sklepa umí v proniknutí do prostor bezpečně zabránit. I kdyby byl zloděj neodbytným, trvalo by mu odstranění překážky, tedy zajištěných dveří, tak dlouho, že si jej s největší pravděpodobností někdo všimne. Pokud by i tak došlo k proniknutí do sklepa, nebudete mít problém s plněním u pojišťovny, která bez problémů pojistnou událost uzná, protože jste udělali vše potřebné pro zajištění daných prostor.

Jak si vybrat bezpečnostní dveře do sklepa?

Na bezpečné sklepní dveře máme poněkud jiné požadavky než na ty klasické do domu či bytu. Proto firma NEXT, tradiční dodavatel zabezpečených dveří, vyvinula bezpečnostní dveře do sklepa NEXT SD101T. Jedná se o novinku na trhu využívající pozitiva oblíbených produktů SD101 a SD111. Jde však o výrobek, jenž je „osekaný“ od zbytečných vlastností, které u sklepních dveří nepotřebujeme. Neřeší se proto u nich tepelná ani protihluková izolace, což je zlevňuje a dělá cenově dostupnějšími. Lze je namontovat do původní kovové zárubně, díky čemuž se vyhnete složitým stavebním zásahům. Můžete je otevírat směrem ven i dovnitř. Dveře se vyrábí v bezpečnostní třídě 3 v provedení pozink, a to včetně lišt.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.