Podle čeho vybrat garážová vrata

20.8.2019 | autor: Redakce PŽ

Podle čeho vybrat garážová vrata

Garáž je běžnou součástí rodinných domů, často využívaná i jinými způsoby než jen k ochraně auta před zloději a nepříznivým počasím. Garážová vrata tak musí bez problémů fungovat.

Rozličné využití

Úložný prostor pro sezónní oblečení a sportovní výbavu, dílna na drobné opravy a samozřejmě i domov pro jedno nebo dvě auta. Uvnitř tak většinou potřebujeme nejen prázdný prostor, ale i různé regály, police a poličky. Garáž částo slouží i jako rychlejší průchod do domu, a tak, když vybíráme garážová vrata, bychom měli brát ohled právě i na způsoby využití. 

· Posuvná vrata se zasouvají podél zdi garáže. Jejich velkou výhodou je možnost částečného otevření, takže jimi můžeme procházet do domu a nemusí být otevřená celá garáž všem na očích. Naopak za jistou nevýhodu lze považovat nutnost umístit police a regály dál od zdi, aby se vrata mohla pohodlně zasunout.

· Sekční garážová vrata jsou nejpoužívanějším typem. Zasouvají se podél stropu dovnitř do garáže a stěny nám tak zůstávají plně k dispozici. Před garáží nepotřebují žádný prostor, ale nejsou vhodná pro nízké vjezdové otvory, které zasouvací mechanismus ještě sníží.

· Dvoukřídlá vrata mají klasické otevírání do obou stran, potřebují tedy dostatečný prostor před garáží. Pokud vyjíždíte z garáže rovnou do silnice, zvolte raději jiný typ, abyste zbytečně neblokovali silniční provoz pokaždé, když chcete vrata otevřít.

· Rolovací hliníková vrata se vyrábí vždy na míru a nepotřebují žádný extra prostor, rolují se při otevírání kolem své osy stejně jako třeba okenní roleta.

Když jsme zvyklí mít po stěnách police a vybereme vrata, která se zasouvají dovnitř podél zdi, nejspíše to neoznačíme za nejlepší volbu. Pohodlné používání zajistí dálkové ovládání vrat, takže nemusíte pokaždé z auta vystupovat, ale jen stisknete tlačítko a vrata se otevřou. Vybírejte proto s ohledem nejen na design a kvalitu materiálu, ale i způsob otevírání.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.