Potřebujete přestěhovat stroj nebo jinou těžkou techniku? Obraťte se na profesionály!

6.6.2022 | autor: Redakce PŽ

Potřebujete přestěhovat stroj nebo jinou těžkou techniku? Obraťte se na profesionály!

Stěhování velkých strojů a jiné těžké techniky rozhodně není snadnou záležitostí. V první řadě se při ní neobejdete bez jiné k tomu určené techniky, přesně stanoveného postupu a vyškolených techniků.

Stěhování strojů je náročné z mnoha hledisek. Ve všech ohledech musí být bezpečné. Samotný stroj, jehož hodnota mnohdy dosahuje několika milionů korun a stojí na něm celý byznys jeho majitele, se v první řadě nesmí poškodit. V ohrožení se ale nesmí ocitnout ani druhá strana. Přepravovaný stroj by v žádném případě neměl omezit dopravu ani ostatní účastníky dopravního provozu.

Nepodceňujte balení

Nevýhodou nadměrné techniky je, že ji není možné jen tak někam odnést a naložit. Samotné stěhování strojů má proto přesně daný postup. Prvním krokem je jejich odpojení od elektrické sítě a dalších systémů. Následně je zapotřebí je zaaretovat a zabalit. K balení přistupte obzvláště pečlivě. K většině poškození při transportu dochází právě u nedostatečně zabalené techniky.

Zvedací a manipulační technika

V některých případech bude před balením zapotřebí dementovat jednotlivé části stroje a po jejich přestěhování je zase namontovat. Tento krok svěřte výhradně vyškolenému technikovi. Pokud vás při balení a demontáži limitují stísněné prostory, neobejdete se bez použití k tomu určení zvedací a manipulační techniky.

Transport na místo určení

Ve zvláštním režimu probíhá i samotný transport velké techniky, který se mnohdy neobejde bez doprovodného vozidla, které o něm ostatní účastníky dopravního provozu v odstatečném předstihu informuje. Samotnou cestu si řidič musí velmi dobře naplánovat. Je zapotřebí, aby důkladně nastudoval průběh samotné cesty. Musí vědět o všech přemostěních, úzkých komunikacích a dalších překážkách.

Na místě

Jakmile nadrozměrná technika s doprovodným vozidlem dorazí na místo určení, bude třeba ji znovu smontovat, napojit na elektřinu, ukotvit a seřídit. Nezbytné zřejmě bude také laserové a mechanické zaměření. Opět samozřejmě vyškoleným technikem, ideálně tím samým, který zařízení demontoval. Pokud všechny tyto postupy dodržíte, je téměř jisté, že stěhování po všech směrech proběhne bez problémů.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.