7 praktických tipů na zařízení obývacího pokoje

3.9.2017 | autor: Redakce PŽ

Obývací pokoje je srdcem celého bytu. Jedná se o místo, kde relaxujeme, ale i trávíme čas s návštěvami a rodinou. Už jen to jsou důvody, proč věnovat dostatečnou pozornost zařízení a na nic nezapomenout. Podívejte se na 7 praktických tipů pro zařízení nádherného pokoje přesně podle vašich představ. Nemusíte se bát, protože se nejedná o nic složitého, když tušíte, kde máte hledat a na co se zaměřit.

Co by nemělo chybět v obývacím pokoji?

Každý obývací pokoj je úplně rozdílný. Možná se dá říci, že podle jeho zařízení, můžete odhadnout lidi, kteří v tomto bytě bydlí. Od drobných dekorací připomínající cesty do vzdálených krajů či dary od milovaných lidí, až po velké vybavení v podobě sedačky či obývací stěny, které si vybíráme sami. Při plánované velké přestavbě pokoje si napište seznam věcí použitých do nového zařízení. V ideálním případě si udělejte i náčrtek s rozměry, protože pak lépe odhadnete, jak velké kusy nábytku můžete vybírat.

Důležitá volba obývací stěny

Budete na ni koukat poměrně často a stane se podstatnou součástí celého obýváku. Při výběru hrají roli nejen vnější rozměry, ale i vaše požadavky. Existují vzdušné moderní kousky, ale i celistvé spojené stěny se spoustou úložných prostor. Jak vybrat vhodnou obývací stěnu, se často stává otázkou s poměrně složitým řešením. Inspirujte se všude okolo sebe a vyberte si to, co vám bude vyhovovat po funkční i estetické stránce.

Jak vybrat sedací soupravu?

Dalším dominantním prvkem je bezpochyby sedací souprava. Její velikost je podmíněna prostorovými možnostmi, ale i tím, kolik lidí ji bude běžně využívat. Menší pohovky oceníte v případě, kdy bydlíte sami či pouze s partnerem. Hodně místa ušetříte například s rohovou sedací soupravou. Výjimkou nejsou ani zabudované úložné prostory, kam umístíte méně potřebné věci. Váhat můžete i nad materiálem. Kožené varianty potřebují trochu údržby, ale mohou se lépe čistit v porovnání s čalouněnými látkovými typy. Pomoci vám může 5 tipů, jak vybrat sedací soupravu.

Dostatečný úložný prostor

Nádherný design ale není to jediné, co od důležité místnosti v celém bytě očekáváme. Budeme potřebovat i úložný prostor pro knihy, šuplíky na nezbytnosti, případně komodu na jiné důležité věci. Hlavně v případě, že se potýkáte s nedostatkem místa, můžete ocenit prostorný šatník pro všechny, zajímavé skříně, pestrou obývací stěnu se spoustou možností pro uložení věcí a podobně. Snažte se, aby každý kousek nábytku měl i své praktické využití.

Dekorace v podobě tapet

Čisté bílé stěny působí elegantně, ale více osobního pocitu a originální prvek zařadíte do pokoje s pomocí tapet. Od abstraktních vzorů až po speciální fototapety s různými motivy. Je až neuvěřitelné, jak velký rozdíl dokážou udělat správně zvolené tapety v obývacím pokoji. Kromě velkých tapet je možné zařadit do interiéru zajímavé samolepky na stěny. Ty se dají různě kombinovat a existují v barevných i černobílých variantách. 

Využijte prostor do posledního kousku

Rohové skříně, chytře umístěné poličky, úložný prostor v sedací soupravě a další podobné pomůcky pomáhají s využitím místa na maximum. Dnešní široká nabídka nabízí řešení i do atypických prostorů. Stačí pouze vědět, co máte hledat a dát si dostatečnou námahu s hledáním dokonalého kousku.

Na detailech záleží

Velké prvky jsou rozhodně velmi důležité, ale to, co vytváří skutečnou atmosféru v pokoji, jsou malé detaily a drobnější dekorace. Dbejte na detaily a vytvořte si dokonalou místnost plnou jedinečné a originální atmosféry. Nechte promlouvat svůj cit a vlastní cítění pro věci, které se vám líbí. Jen tak totiž vytvoříte pokoj s vaším nezaměnitelným kouzlem.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.