Před nepřízní počasí váš majetek bezpečně ochrání kvalitní krycí plachty!

11.12.2018 | autor: Redakce PŽ

Před nepřízní počasí váš majetek bezpečně ochrání kvalitní krycí plachty!

Zima v mnoha ohledech bývá nemilosrdná. Obzvláště k předmětům, které z různých důvodů nemůžeme uložit pod střechu, ať již se jedná o zahradní nábytek, bazén, stavební materiál, pískoviště, dřevo, ale i mnoho dalších věcí. Věnujte jim proto náležitou pozornost!

Jen se porozhlédněte po vlastní zahradě a uvidíte, kolik věcí vám tam jen tak leží ladem. Sníh, voda a mráz je přitom mohou nenávratně poškodit. Pokud je nezabezpečíte a nepřikryjete. V hledáčku vašeho zájmu by tak měly být kvalitní krycí plachty. 

Kvalitní krycí plachty

Záměrně používáme pojem kvalitní. O kvalitu by totiž, pokud je ve vašem zájmu ochrana před počasím, mělo jít především. Na trhu je bohužel k dostání spousta nekvalitních plachet, které se drolí, praskají či se snadno protrhnou. Poradíme vám, na základě jakých parametrů poznáte výrobek, u něhož to nehrozí. 

Plachty z kašírovaného polyetylenu

Základem je samozřejmě kvalitní materiál. Jím v segmentu krycích plachet je kašírovaný polyetylen, který nad konkurenčními materiály vyniká především svou nepromokavostí, odolností (jak před nepříznivými povětrnostními vlivy, tak přímým sluncem i mrazem), ale především tepelnou stálostí v tepelném rozmezí od -40 °C do 60 °C. Takovéto zakrývací plachty najdete například v nabídce společnosti Plachty Štěpáník. Výrobní linku tohoto výrobce plachet zkrátka opuštějí plachty, kterým neuškodí extrémní horko stejně jako extrémní chlad. 

Zakrývací plachty s oky

Vaší pozornosti by neměly uniknout především praktické krycí plachty s oky (https://www.peplachty.cz/zakryvaci-plachty), jež usnadňují manipulaci s plachtou a celkový proces jejího upevnění. Na tom si dejte opravdu záležet. Asi vás nemusíme upozorňovat, že plachtu by neměl odnést první silnější vítr a stejně tak by se například v případě zakrytí bazénu neměla prověšovat pod tíhou sněhu. Vybírat lze mezi plachtami různých barev i velikostí, a pokud vám žádná nevyhovuje, můžete si nechat vyrobit plachtu na zakázku. Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.