Příprava zahrady na letní sezónu

3.5.2017 | autor: Redakce PŽ

Příprava zahrady na letní sezónu

Každý správný zahrádkář jistě přesně ví, co vše je nutné před létem na zahradě připravit. Je jedno, jestli máte kolem domu pouze pruh trávy, nebo vlastníte pozemek o rozloze jednoho hektaru, jakmile se trochu oteplí, práce na zahradě nepočká. Jako první je potřeba na teplé období připravit půdu, ovocné stromy i záhonky pro kytičky.

Co vše je před létem potřeba?

S prvními teplými dny nastává pro zahrádkáře období plánování toho, co je na zahradě nutné.
I když každého jako první napadne příprava veškeré zeleně, nejsou to jediné “starosti”.

Abyste si v létě užili také zahradní pohodu a nejenom práci, zkypřením hlíny a ošetřením stromů vaše práce zdaleka nekončí. Kromě běžných výše popsaných prací je třeba zahradu připravit i na zahradní grilování, oslavy nebo lenošení.

Češi si v posledních letech grilování velmi oblíbili, a tak není divu, že své zahrady začínají tomuto, dříve spíš americkému zvyku přizpůsobovat. Část zahrady nechávají vyhrazenou jako prostor pro grilování a zahradní nábytek k posezení. Ten oceníte i v případě, že na zahradě rádi snídáte. Vždyť neexistuje nic lepšího, než si užít vlahého letního rána a čerstvého vzduchu s hrnkem kávy.

Abyste si léto užívali

Do představy letní pohody dospělých i dětí určitě patří také koupání v bazénu. Ne každý má však velký prostor nebo dostatek peněz na zapuštěný bazén. To vůbec nevadí. K osvěžení vám zcela postačí i nafukovací nadzemní bazény. Uvidíte, že děti nepoznají rozdíl. Nejenže děti zabavíte na celý den, budou vám vděční i rodiče jejich kamrádů, až jim jejich ratolesti odevzdáte zcela vyčerpané a dostatečně “vyčvachtané”.

Neváhejte a vytvořte ze své zahrady ráj pro sebe, svoje děti i jejich kamarády. Letní sezóna se blíží mílovými kroky.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.