Profesionální topidla: Z jakých druhů lze vybírat?

20.2.2021 | autor: Redakce PŽ

Profesionální topidla: Z jakých druhů lze vybírat?

V okamžiku, kdy nemáte ve firmě, skladu, kanceláři, ale třeba také na staveništi zajištěné centrální vytápění, bude nejspíše nutné přistoupit k pořízení speciálního topidla, které zajistí potřebný tepelný komfort v objektu. V současnosti se dají zakoupit kvalitní profesionální topidla, a to hned v několika variantách.

Naftová a plynová topidla

Základní rozdíl u profesionálních topidel činí druhy paliva, jimiž jsou poháněna, respektive způsob napájení. Velmi rozšířenými modely jsou stále klasická naftová topidla. Jejich dominantní postavení je dáno především nízkými provozními náklady, pro jejich provoz se zpravidla používá nafta, případně pak také extra lehké topné oleje. Běžně se aplikují ve výrobních halách průmyslových podniků, na staveništích apod.

Druhou možností jsou plynová profesionální topidla. Dají se pořídit velmi levně, ceny se pohybují už od jednotek tisíců korun, takže jsou dostupná i firmám a osobám, které nemají zrovna nadbytek finančních prostředků. Je samozřejmě nutné zvolit dostatečně efektivní zařízení, aby bylo schopno účinně vytápět daný objekt. Zároveň je praktické pořízení profesionálního topidla ve specializovaném obchodě, kde najdete širokou nabídku. Příkladem budiž eshop Profesionalni-topidla.cz.

Moderní varianty profesionálních topidel do firem a domácností

V posledních letech začínají mnohé firmy a živnostníci upřednostňovat spíše elektrická topidla. Jejich provoz sice není nejlevnější, oceníte ale vysokou výhřevnost. Navíc při užívání nevznikají žádné emise, jako je tomu v případě plynových a naftových zařízení.

V neposlední řadě lze mezi profesionální topidla řadit také infračervené zářiče. Ty se často používají třeba na zahrádkách restaurací, v odpočinkových zónách průmyslových podniků, uplatnění najdou rovněž na soukromých pozemcích. Mají vysokou účinnost, možná právě proto jsou tolik populární. Velkou předností je jejich naprosto minimální hlučnost.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.