Rady, jak připravit dům na fotovoltaickou elektrárnu

27.8.2020 | autor: Redakce PŽ

Rady, jak připravit dům na fotovoltaickou elektrárnu

Lidé dnes chtějí investovat do solárních panelů. Je to pochopitelné, přece jenom je to jedno z úsporných opatření, jež dokáže dlouhodobě snížit energetickou náročnost rodinného domu. Navíc je nyní možnost získat dotaci na fotovoltaiku, stále totiž funguje dotační program Nová zelená úsporám, který slibuje jednorázové dotace až ve výši padesáti procent způsobilých nákladů. A v případě fotovoltaických elektráren se může jednat až o neuvěřitelných 150 tisíc korun! To rozhodně nejsou peníze k zahození. Ovšem dřív, než do fotovoltaické elektrárny budete investovat, připravte svůj dům na toto úsporné zařízení.

Mnozí odborníci tvrdí, že nejlepší je začít už při stavbě nemovitosti s přípravou na fotovoltaickou elektrárnu. Jenže je pravdou, že v takové době mnozí nechtějí o výstavbě nemovitosti ani slyšet. Proto přinášíme rady, jak připravit dům na fotovoltaickou elektrárnu, pakliže jste s ní při výstavbě nemovitosti zrovna nepočítali.

Investujte do správného typu bojleru

Je důležité, abyste investovali do bojleru, který bude nejen dostatečně velký, ale taktéž bude správného typu. Bojler je totiž jednou z forem akumulace nespotřebovaných přebytků solární elektřiny. Jedná se navíc o nejdostupnější a nejlevnější formu, jak můžete přebytky solární energie uložit, aby neputovaly do distribuční sítě.

Zvolte správné spotřebiče

Dům na fotovoltaiku připravíte i tak, že zvolíte správné spotřebiče. Také je v tomto případě vhodné změnit trochu své návyky, aby došlo k úspoře tisíců korun. Vezměme si například situaci, kdy umýváte nádobí pozdě večer. V takové chvíli už solární panely spí a nemohou vám pomoct při ohřevu vody. Musíte tedy využívat elektřinu ze sítě a solární panely jsou rázem k ničemu.

Natahejte chráničky místo kabelů

Chráničky místo kabelů - to je další krok, jak připravit dům na fotovoltaiku. Technologie jdou dopředu a solární panely se stávají čím dál více účinnější. Chráničky jsou dlouhodobou přípravou na fotovoltaiku, kabely na instalaci FVE čekat roky nebudou.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.