Rekonstruujete nebo stavíte? A víte, jak správně vybrat nerezové materiály?

15.12.2016 | autor: Redakce PŽ

Rekonstruujete nebo stavíte? A víte, jak správně vybrat nerezové materiály?

Pokud nemáte čerstvou novostavbu, kde není třeba roky na nic sáhnout, nejspíš se ve svém rodinném domku neobejdete bez drobných či větších oprav. A k těmto opravám budete potřebovat kvalitní materiály, které vydrží ve stoprocentním stavu mnoho let. Tedy pokud nechcete za čas rekonstrukci opakovat… A to určitě nechcete. Jaké materiály budete potřebovat? A jak poznat ty kvalitní?

Matice a šrouby z nerezu: Bez těch se neobejdete

Nerezové šrouby a matice se budou hodit v interiérech i exteriérech. Jsou odolné vůči okolním vlivům a můžete je bez obav použít i v chemicky agresivním prostředí. Nabídka nerezových šroubů je navíc dostatečně pestrá (existují např. šrouby bimetalové či fasádové anebo šrouby do betonu, plastu či plechu), takže určitě najdete ty pravé právě pro svůj účel.

Tip: Vždy používejte jen nové šrouby a matice, nikdy je nepoužívejte opakovaně. Jednou použitý šroub či matice už nikdy nenabídne takovou spolehlivost jako nový kousek. Takže šuplík s použitými šrouby raději vyprázdněte a naplňte ho novými – na akros.cz pořídíte nerezové materiály za opravdu příjemné ceny, takže vám jejich pořízení rozpočet rekonstrukce bytu určitě nenaruší.  

Nýty, plechy a trubky

Při větší rekonstrukci se neobejdete bez nerezových trubek a plechů. Nerezové trubky mají vynikající fyzikální vlastnosti – jsou odolné proti korozi i ohni a pořídíte je s mnoha různými povrchovými úpravami i druhy podélného spoje.

Ocelové plechy samozřejmě pořídíte v různých rozměrech, ale jejich výběr záleží i na tom, kde je hodláte využít. V nabídce nerezových plechů totiž naleznete produkty ve více úrovních chemické odolnosti – vybírejte tedy podle prostředí, ve kterém chcete, aby vydržely.

Na žádné stavbě či v dílně by neměly chybět ani nýty z nerez oceli. Pokud požadujete perfektní výsledek a dlouhou životnost, vybírejte jen ty z kvalitních materiálů – jen tak se na ně budete moci opravdu spolehnout.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.