Romantické teplo domova

1.3.2009 | autor:

Romantické teplo domovaSynonymem příjemného bydlení bývá nezřídka zdroj tepla. U ohně se scházeli už pravěcí lidé a teplo rodinného krbu se snaží udržovat nejeden z nás. Romantická představa kachlových kamen po babičce nebo kamenného krbu v obývacím pokoji naráží na praktické využití. Dnešní trh nezaostává a nabízí spoustu možných variant inspirovaných klasickými krby nebo naprosto moderní typy, které mají s původními topidly pramálo společného.

Slaďte ho s pokojem

Jak jsme již řekli, nabídka je široká, takže si předem nejprve ujasněte, jaká jsou vaše očekávání a přání. Současně registrujte možnosti interiéru a finanční dostupnost. Stejně tak si zkuste představit, jak bude nový prvek ladit s celkovým stylem a vybavením místnosti, abyste nevytvořili překážející solitér, který naruší harmonii pokoje.

Moderním řešením je takzvaná krbová vložka. Jedná se uzavřené topeniště s vyšší tepelnou účinností, než nabízí klasický krb. Navíc zde dochází ke spalování plynných složek paliva. Některé techničtěji dokonalejší typy dokáží rozvádět teplo do více místností. Vyrábí se z různých materiálů, nejčastěji z litiny nebo oceli. Zabudováním do starého otevřeného krbu získáme nový rozměr a vzhled.

Kamna po babičce

Jinou neméně romantickou variantou jsou kachlová kamna. Není to náhoda, že je s oblibou používali již naši předci. Díky jejich bezprašnosti je ocení zejména astmatici a alergici. Teplo pomalu sálá do místnosti přes keramický plášť, čímž se vyhneme nepříjemným tepelným zónám. Ač je to pro někoho jen krásná vzpomínka a pro jiného zbytečný luxus, nelze popřít, že kachlová kamna dokáží navodit příjemnou atmosféru a duševní pohodu.

Možností je mnoho a je zbytečné se zabývat jejich výčtem. Lépe poslouží specializovaná prodejna a proškolený odborník. Hledejte inspiraci kdekoli vás napadne. Vyrobit se dá ledacos a v dnešní době navíc i za poměrně přijatelnou cenu


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.