Stavba dřevěné terasy se vyplatí

22.6.2022 | autor: Redakce PŽ

Vybudovat si terasu hned u domu nebo dál na zahradě je rozhodně dobrým počinem. Venkovní posezení nejenže dokáže zvednout hodnotu pozemku, ale zároveň může fungovat jako skvělé odpočívadlo, případně alternativa obývacího pokoje.

Dřevo je dobrá surovina i pro venkovní použití

Otázkou je, z čeho terasu vybudovat? Samozřejmě, že v současnosti existuje opravdu velké množství materiálů, jež lze použít. Velkou oblibu má kupříkladu přírodní kámen, nicméně ani beton nezůstává v rámci popularity příliš pozadu. Jedná se o velmi odolné suroviny, které vydrží i velké zatížení. Dokonce i docela dobře vypadají. Ovšem jednu vadu oba materiály přeci jen mají – studí.

Chodit naboso po kameni není zrovna ideální ani v horkém létě, natožpak na jaře, případně na podzim. Proto stále hodně lidí dává přednost klasice ve formě dřeva. To samozřejmě není tak odolné, nicméně mnohem měkčí a vyzařuje z něj teplo. Také dobře vypadá a voní.

Navíc houževnatost dřevěných konstrukcí jde poměrně snadno zvýšit, a sice vhodnými speciálními nátěry.

Co vše bude potřeba?

Samozřejmě není možné se obejít bez materiálu, avšak potřebné jsou i nástroje. Mezi ty opomíjené, ovšem velmi potřebné, patří kupříkladu distanční podložky. S jejich pomocí lze zamezit vlhnutí konstrukce, a tím pádem i potenciální hnilobě.

Hlavně ve svažitých terénech je pak potřeba používat rektifikační terče. Dokáží si poradit s jakoukoliv nerovností, díky čemuž udrží podlahu v rovině. Jednotlivé dílce by se pak měly spojovat nerezovými vruty vhodných délek.

Tito pomocníci jsou pro stavbu dřevěné terasy naprosto nezbytní a je potřeba, aby byly maximálně kvalitní. Proto je dobré nakupovat pouze v ověřených obchodech typu Gardina.cz. Tam je možné pořídit i mnoho jiného užitečného vybavení, a sice za velmi dobré ceny.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.