Technologie pro chov drůbeže

21.2.2017 | autor: Redakce PŽ

Současný trh nabízí celou řadu technologií, které umožňují snazší a efektivnější chov drůbeže. Jaké výhody přináší voliérové systémy a k čemu slouží kompaktní voliéra pro drůbež? Na tyto a další technologie pro drůbež se zaměřuje následující článek.

Voliérové systémy

Voliérový systém pro chov drůbeže byl navržen na základě dlouhodobých zkušeností farmářů, s důrazem na snadnou obsluhu. Umožňuje jak podestýlkový chov, tak biochov. V podstatě se jedná o alternativu vůči klecovému chovu. Vhodný je zejména pro kuřice, které byly odchované ve voliérové odchovně. Konstrukčně je systém vhodný pro jakýkoli typ chovné haly.

Efektivnější produkce s kompaktní voliérou

Chcete zvýšit vaječnou produkci? Pořiďte si kompaktní voliéru, která zaručuje minimální počet prasklých vajec. Jednoduchá konstrukce usnadňuje čištění, díky čemuž i čistotu výsledné produkce. Kompaktní voliéra navíc zaručuje optimální světelný rozptyl uvnitř haly.

Čistá vejce ve snáškovém hnízdě

Snášková hnízda jsou vhodná pro chov na podestýlce i na roštové ploše. Jsou vybavena sklopnou podlahou s perforovanou rohoží, která umožňuje zachytávat všechny nečistoty. Tím je zajištěna lepší čistota vajec. Dalšími výhodami jsou zajištění komfortu při snášení vajec, dlouhá životnost systému a snadná údržba.

Výkrm brojlerů

Výkrm brojlerů zahrnuje krmný a napájecí systém. Krmení probíhá pomocí krmného řetězu nebo kruhovými krmítky. Napájení kapátkovými nebo kloboukovými napáječkami. Všechny napájecí systémy jsou řešeny individuálně podle požadavků zákazníka včetně kompletního dodání a montáže.

Systém osvětlení

Optimální osvětlení celého chovného prostoru zajišťují úsporné LED žárovky. Zaručují nejen dlouhou životnost, ale také mechanickou odolnost a hlavně účinnost. Nespornou výhodou osvětlovacího systému je i možnost stmívání přesně podle přání zákazníka.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.