Tepelné čerpadlo do každého nízkoenergetického domu

1.10.2020 | autor: Redakce PŽ

Tepelné čerpadlo do každého nízkoenergetického domu

Snížit energetickou náročnost rodinného domu – to je aktuálně cíl nejednoho z nás. Zejména lidé, kteří staví svůj vysněný dům musí brát v potaz nařízení, které od začátku letošního roku zpřísnilo požadavky na energetičnost budov. Od začátku tohoto roku není možné stavět jiné než nízkoenergetické domky. Toto nařízení vzbudilo vlnu různých názorů, především však zvedlo popularitu úsporným opatřením, jako je rekuperace, fotovoltaika nebo tepelné čerpadlo. Zejména u tepelného čerpadla ještě chvíli zůstaňme.

Tepelné čerpadlo patří ke způsobům, jak vytápět svůj příbytek. Pokud patříte k lidem, kteří hledají ekologický zdroj vytápění, který by zároveň přinesl i nějakou tu úsporu, pak je tepelné čerpadlo pro vás tím ideálním řešením. V současné době je tepelné čerpadlo pro novostavby k dispozici v různých podobách, dokonce i jako monoblok.

Tepelné čerpadlo jako úsporné opatření

Jak již bylo zmíněno, tepelné čerpadlo se dnes bere za úsporné opatření, což nás vede k dotačnímu programu Nová zelená úsporám. Právě dotační program Nová zelená úsporám totiž podporuje pořízení tepelného čerpadla. Lidé, kteří si tepelné čerpadlo pořídí mohou požádat o dotaci ze zmíněného programu.

Nemyslete si, že získaná částka je zanedbatelná. To není pravda. Dotace se může vyšplhat až do padesáti procent uznatelných způsobilých nákladů. Jinými slovy může snížit pořizovací cenu tepelného čerpadla až o polovinu. Musíte ale samozřejmě prokázat, že skutečně došlo ke snížení energetické náročnost vašeho rodinného domu.

TIP: Tipy na výběr tepelného čerpadla přehledně na Abeceda-cerpadel.cz

Tepelné čerpadla jsou k dostání v různých podobách

Také bylo zmíněno, že lze dnes tepelné čerpadlo zakoupit v různých podobách. Zmiňovali jsme i takzvaný monoblok, který se hodí především do novostaveb nebo do domácností zažívajících rekonstrukci.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.